Tehnoloģijas

Eiropas Komisija vēlas aizliegt anonīmus darījumus ar kriptovalūtu

Stablecoin EU

Unsplash

Lai apkarotu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, uzņēmumiem ir jāapkopo visu darījumu saņēmēju un sūtītāju dati. Šādi nosacījumi ir iekļauti Eiropas Komisijas likumprojektā, kas ir sagatavots saskaņā ar FATF rekomendācijām.

“Jaunie grozījumi nodrošinās digitālo aktīvu pārskaitījumu pilnīgu izsekojamību. Tie arī palīdzēs novērst un atklāt iespējamos noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas gadījumus vai terorisma finansēšanu, ”teikts paziņojumā.

Darījumos ar kriptovalūtu būs jāieraksta sūtītāja vārds, adrese, dzimšanas datums un konta numurs, kā arī saņēmēja vārds. Pakalpojuma sniedzējam būs jāpārbauda visa sniegtā informācija.

Anonīmi kriptovalūtu pārskaitījumi tiks aizliegti.

Pašlaik līdzīgas prasības attiecas arī uz bankas pārskaitījumiem.

„Priekšlikumi nodrošinās līdzsvaru starp noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu un starptautisko standartu ievērošanu, neradot nozarei regulatīvu slogu. Grozījumu apstiprināšana veicinās digitālo aktīvu nozares attīstību visā ES, nodrošinot saskaņotu tiesisko regulējumu, ”

Saskaņā ar ziņojumu, likumprojekta apstiprināšanai var būt vajadzīgi divi gadi, jo ir nepieciešams koordinēt procesu Eiropas Parlamentā un visās ES dalībvalstīs.

Avots: Reuters

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top