Valūtas

Eiropas Komisijas viceprezidents paziņo par jaunu noteikumu izstrādi digitālo aktīvu regulēšanai

Eiropas Komisijas viceprezidents paziņo par jaunu noteikumu izstrādi digitālo aktīvu regulēšanai

Foto: Kriptomedia

Eiropas Savienība gatavo jaunus kriptovalūtu regulēšanas noteikumus, kas var ietvert stingras prasības “stabilo monētu” projektiem.

Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis sacīja, ka Eiropai jāuzņemas iniciatīva, izstrādājot standartus digitālo aktīvu regulēšanai.

“Šī ir laba iespēja Eiropai nostiprināt savu pozīciju un kļūt par pasaules mēroga likumdevēju, jo Eiropas uzņēmumi ir līderi jaunu tehnoloģiju izstrādē digitālo finanšu jomā,” viņš teica runas laikā “Digital Finance Outreach 2020” konferencē šonedēļ.

Pēc viņa teiktā, kaut arī daži digitālie aktīvi ir diezgan labi aizsargāti ar Eiropas likumiem (piemēram, marķēti vērtspapīri), tomēr dažas kategorijas ir pilnībā neregulētas. “Juridiskās noteiktības trūkumu bieži sauc par galveno šķērsli droša kriptoaktivitātes tirgus attīstībai ES,” sacīja Dombrovskis.

Pēc viņa teiktā, jaunie reglamentējošie noteikumi attieksies ne tikai uz neregulētiem digitālajiem aktīviem, bet arī konsolidēs un apvieno ES spēkā esošos standartus.

Dombrovskis atzīmēja, ka ES ir īpaši ieinteresēta ieviest stingrākus noteikumus jebkuram projektam, kas tiek uzskatīts par “globālo stabilo monētu”, jo tādi projekti kā Libra var “radīt papildu problēmas” un izjaukt valstu finansiālo un monetāro stabilitāti.

“Kopumā mūsu pieeja būs proporcionāla riska līmenim – tas nozīmē maigākus noteikumus mazāk riskantiem projektiem. Stabilo monētu potenciāli sistēmiskā loma nozīmē, ka mūsu noteikumi attiecībā uz tām būs stingrāki, ”secināja Dombrovskis.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top