Visas ziņas

Eiropas Parlaments iekļaus nolikumu par ICO jaunajā likumā par kraudfandingu

Likums par ICO

Eiropas Parlamenta Ekonomikas un monetāro lietu komitejas izstrādātajā likumā par kraudfandingu būs iekļauts arī nolikums par ICO.

Ešlija Foksa – Eiropas Parlamenta locekle no Lielbritānijas uzrakstījusi likumprojektu par kraudfandinga platformu regulējumu, kā arī par Eiropas operatoru un kompāniju darbību, kas piedāvā kraudfandinga organizatoru pakalpojumus. Darbs pie likuma par kraudfandingu tiek veikts kopš pagājušā gada.

Saskaņā ar Foksas paziņojumu – noteikumi skars arī tokenu sākotnējo izvietošanu (ICO).

“Jaunais likums nodrošinās iespēju jaunuzņēmumiem rīkot ICO saskaņā ar šī Reglamenta standartu, ja viņi vēlas parādīt savu leģitimitāti”.

Ziņojumā teikts, ka ICO organizēšanas platformām “ir jāsaņem atļauja kraudfandinga kampaņas rīkošanai ar konkrētām kriptovalūtām”, lai piesaistītu kapitālu caur savām platformām. Foksa atzīmē – kamēr sākotnējā tokenu izvietošana “demonstrē inovatīvus finansējuma piesaistes veidus”, tie var tikt izmantoti “manipulēšanai ar tirgu, krāpšanai, un bieži saistās ar uzlaušanas riskiem un IT drošības pārkāpumiem”.

“Kampaņu organizatoriem, kuri vēlas rīkot ICO savā platformā, ir jāatbilst konkrētām šī nolikuma prasībām. Tomēr ICO, kas plāno piesaistīt vairāk nekā 8 miljonus eiro vai ICO, kuri neizmanto kontrahenta pakalpojumus, – netiek piemērotas jaunās prasības”.

Foksa uzsvēra normatīvo principu formulēšanas svarīgumu ICO industrijai, atzīmējot, ka “pašlaik monētu sākotnējā izvietošana pastāv neregulējamā telpā”, kur patērētāji bieži kļūst par krāpnieku ieguvumu.

Atzīmēsim, ka ICO tirgus pagājušā gada laikā ir pieaudzis vairāk nekā divas reizes.

Iepriekš mēs ziņojām, ka 16. maijā Eiropas Parlamenta Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteja pieņēma rezolūciju par dalīto reģistru (DLT) tehnoloģijas ieviešanas priekšrocībām enerģijas tirgos, veselības aprūpes, izglītība un pat balsošanas sfērā.

Rezolūcijas autore Eva Kaili – Grieķijas sociālistiskās kustības dalībniece aicināja izveidot “atklātu, progresīvu un inovatīvu DLT tehnoloģiju regulējumu”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top