Visas ziņas

Eiropas regulators var atzīt kriptovalūtu par finanšu instrumentu

Eiropas regulators var atzīt kriptovalūtu par finanšu instrumentu

Saskaņā ar Eiropas Savienības direktīvu “Par finanšu instrumentu tirgiem” (MiFID) – dažas kriptovalūtas var  tikt kvalificētas kā finanšu instrumenti. Par to paziņojuši Eiropas Vērtspapīru un tirgu pārvaldes (ESMA) pārstāvji – raksta CoinDesk.

Pēc ekspertu teiktā – šai kategorijā ietilps aktīvi, kas saistīti ar iespēju gūt peļņu, piemēram, sākotnējo monētu piedāvājumu (ICO) gaitā. Tiem tiks piemērots pilns ES spēkā esošos noteikumu kopums.

“Uz visiem pārējiem aktīviem, kas nav finanšu instrumenti, jāattiecina likumi par naudas atmazgāšanas apkarošanu”, – paskaidroja ESMA.

Tomēr regulators piebilda, ka klasifikācijas jautājums “paliek atklāts un paredz konkrētu prasību pārskatīšanu” – attiecīgi tā apspriešanai jānotiek visas Eiropas līmenī.

Lai aizsargātu investoru intereses, ESMA speciālisti piedāvā uzlikt par pienākumu uzņēmumiem atklāt visu kriptovalūtu produktu riskus bez izņēmuma.

“Ar atbilstošu regulējumu ICO var kļūt par efektīvu instrumentu”, – uzskata ESMA.

Savukārt Eiropas Banku iestāde (EBA) aicinājusi Eiropas komisiju izpētīt nepieciešamību izveidot reģionā vienotus kripto noteikumus.

“EBA brīdinājumi par virtuālo valūtu augsta riska raksturu paliek spēkā”, – atgādināja EBA izpilddirektors Adams Farkass.

EBA arī aicināja komisiju, veicot analīzi, ieklausīties Finanšu darījumu darba grupas rekomendācijās, kas tiks publicētas 2019. gada jūnijā.

Eirāzijas ekonomiskās savienības sastāvā ietilpstošās valstis – Krievija, Baltkrievija, Kazahstāna, Armēnija un Kirgīzija – arī plāno izstrādāt vienotu pieeju kriptovalūtu un ICO regulējumam.

SVF ģenerālā juridiskā padomnieka vietnieks Ross Lekkovs paziņoja, ka Starptautiskā Valūtas fonda veiktie eksperimenti blokķēdes jomā būs pamats kriptovalūtu industrijas regulēšanas vektora veidošanai.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top