Mainings

Eiropas Savienībā arvien skāļāk izskan aizcinājumi aizliegt kriptovalūtu ieguvi

Eiropas Savienībā arvien skāļāk izskan aizcinajums aizliegt kriptovalūtu mainingu

Eiropas Savienības regulatoriem būtu jāaizliedz bitkoinu un citu kriptovalūtu ieguve, izmantojot Proof-of-Work algoritmu tā energointensitātes dēļ. Par to paziņoja Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādes (EVTI) priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Tedens.

Viņaprāt, bez uzraudzības iestāžu iejaukšanās arvien vairāk zaļās elektroenerģijas tiks patērēta digitālo aktīvu ieguvei, nedomājot par oglekļa enerģijas avotu alternatīvu.

Viņš norādīja, ka viņa dzimtajā Zviedrijā bitkoinu ieguve jau ir kļuvusi par “valsts problēmu”.

“Šī brīža risinājums ir aizliegt Proof-of-Work algoritma izmantošanu. Proof-of-Stake algoritmam ir ievērojami zemāks enerģijas patēriņa profils, ”sacīja Ēriks Tedens.

Zviedrijā Ē. Tendens vada Finanšu uzraudzības iestādi, un tika iecelts EVTI amatā 2021. gada decembrī. Jau novembrī amatpersona kopā ar Vides aizsardzības aģentūras vadītāju Bjornu Reizingeru aicināja aizliegt kriptovalūtas ieguvi Eiropas Savienībā, izmantojot Proof-of-Work algoritmu.

“Ir arī citas elektroenerģijas ieguves metodes, kuras var izmantot arī bitkoina un Ethereum ieguvei, kas samazina enerģijas patēriņu par 99,95%, vienlaikus saglabājot kriptovalūtas ieguves funkcionalitāti,” viņi uzsvēra paziņojumā.

Avots: FT

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top