Visas ziņas

Eiropas Savienībā ir gatavi samaksāt naudu, lai bizness atteiktos no ICO

ESMA (European Securities and Markets Authority)

ESMA (European Securities and Markets Authority) iestāde  publicētajā ziņojumā,  kā nosacījumu digitālo aktīvu pastāvēšanai 28 Eiropas Savienības valstīs izvirza kriptovalūtu biržu investīciju fondu (ETF) apstiprinājumu no ASV.
Ierēdņi arī vienojušies par šīs sfēras regulējuma novērtējumu, ko pauduši viņu kolēģi Eiropas Banku iestādē (The European Banking Authority (EBA). Atgādinām – EBA paziņoja, ka kriptovalūtu administrēšana Eiropas Savienībā ir haotiska. Abi resori vienojās, ka nepieciešams novērst iespēju spēlēt “tiesisko arbitrāžu”, proti – izmantot atšķirību kriptovalūtu regulējumā dažādās Eiropas Savienības valstīs.
ESMA kritiku veltīja arī tokenu sākotnējās izvietošanas procedūrai (ICO). No vienas puses, tur uzskata, ka “mazajam biznesam” ICO ir iespējas piesaistīt finansējumu, lai gan tas saistīts ar riskiem investoriem. No otras puses, paziņojot par riskiem, ESMA gāja tālāk un paziņoja, ka Eiropas Savienības varas iestādes uz budžeta rēķina var izveidot alternatīvus finansējuma veidus kompānijām, ja kādu iemeslu dēļ tām nav pieejama kapitāla piesaiste tradicionālos veidos – kā, piemēram, caur IPO (parasto akciju sākotnējā izvietošana) vai, izmantojot banku kreditēšanu.
Tādā gadījumā ESMA piedāvā nevērsties pie ICO procedūras, bet izmantot citas – pagaidām vēl neizstrādātas iespējas piekļūt kapitālam. Tādējādi resors piedāvā izmantot budžeta naudu, bet neiesaistīt ICO. Ziņojumā sniegts novērtējums par to, ka 80% ICO ir “izgāšanās”, bet nav norādīts, no kurienes šie dati ņemti.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top