Tehnoloģijas

Eiropas Savienībā kripto kompānijām būs jāziņo klientu dati nodokļu institūcijām

Eiropas Komisija plāno virtuālo aktīvu piegādātājiem (VASP) uzlikt par pienākumu nodot ziņas nacionālajiem fiskālajiem dienestiem par lietotāju kontiem.

Iniciatīvu realizē izstrādājamās astotās direktīvas par administratīvo sadarbību (DAC8) ietvaros. Tā tiks piemērota stablecoin, kripto derivatīviem un NFT.

Eiropas Komisija pēta iespēju prasības attiecināt arī uz VASP, kas bāzējas ārpus Eiropas Savienības.

“Anonimitāte nozīmē, ka daudzi digitālo aktīvu īpašnieki, kas guvuši ievērojamu peļņu, nenonāk nacionālo nodokļu institūciju redzes lokā. Tas ir nepieņemami”, – paziņoja Eiropas Savienības komisārs nodokļu jautājumos Paolo Džentiloni.

Saskaņā ar viņa sacīto – pasākumi paplašinās kriptovalūtu regulējuma likumprojekta MiCA normas. Tas ļauj klientiem no ES atvērt kontus, izmantojot “apgrieztās piesaistes” procedūru.

Mediji iepriekš vēstīja par Eiropas Komisijas plāniem savākt no kriptovalūtu kompānijām nodokļus 2,4 miljardu eiro apmērā.

Atgādinām – oktobrī Eiropas Savienības Padomes dalībnieki parakstīja kriptovalūtu regulēšanas likumprojekta MiCA tekstu. Dokumentā iekļauti noteikumi, kas attiecas uz nenodrošināto kripto aktīvu un stablecoin emitentiem, kā arī tirdzniecības un kastodiālajām platformām.

Likumprojekta teksts oficiāli jāsaskaņo Eiropas Parlamentam. Paredzams, ka to publicēs Eiropas Savienības oficiālajā žurnālā 2023. gada sākumā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top