Tehnoloģijas

Eiropas Savienība pastiprinās prasības bankām attiecībā uz kripto investīcijām

Eiropas savienība

Bankām, kam pieder kriptovalūtas, Eiropas Savienībā būs jāievēro stingrāki normatīvi digitālo aktīvu nodrošināšanā ar kapitālu. Saskaņā ar  Reuters – tādu lēmumu balsošanas gaitā pieņēmuši Eiropas parlamenta likumdevēji.

Izskatāmajā likumprojektā ieviestais grozījums paredz attiecībā uz kripto aktīviem piemērot riska koeficientu 1250%. Kredīta un finanšu iestādēm būs jānodrošina pilns segums ar kapitāla rezervēm un operācijās ar digitālajiem aktīviem nebūs iespējams izmantot kredītplecu.

Dokumentā piedāvātais riska novērtējuma rādītājs ir augstākais drošības līmenis atbilstoši Basel III – Bāzeles Banku uzraudzības komitejas (BCBS), metodiskajām rekomendācijām, kas apstiprinātas 2010.-2011. gadā. Eiropas Parlamentā izskatāmais likumprojekts vērsts uz pārējo organizācijas standartu elementu implementāciju.

Vēl cits grozījums uzliek par pienākumu Eiropas Komisijai “izpētīt jautājumu par īpaša prudenciāla režīma kriptovalūtu aktīviem nepieciešamību”.  Parlamentā norādīja uz digitālo valūtu “būtiskām atšķirībām” no tradicionālajiem finanšu instrumentiem, kas var kļūt par šķērsli, lai tām piemērotu spēkā esošos noteikumus.

Ja Eiropas Savienības izpildinstitūcija uzskatīs par lietderīgu kriptovalūtām ieviest atsevišķu regulēšanas un uzraudzības režīmu, tad tai jāievieš likumdošanas iniciatīva, ņemot vērā Bāzeles Banku uzraudzības komitejas (BCBS) darba pieredzi.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top