Visas ziņas

Piecas Eiropas valstis ir pret Facebook projektu Libra

Piecas Eiropas valstis ir pret Faebook Libra stablekoinu
Izdevums “Politico” –  piecas Eiropas Savienības dalībvalstis ir pret “Facebook” stabilā koina “Libra” ieviešanu.
30. oktobrī izdevums “Politico” ziņoja, ka pēc vairākām privātām sanāksmēm oktobrī Francija ir ierosinājusi Vāciju, Itāliju, Spāniju un Nīderlandi veikt pret “Libra” vērstus pasākumus.
“Politico” norāda, ka valstu finanšu ministru vietnieki ar savu vienoto nostāju pret “Libru” ir iepazīstinājuši citus ES ministrus privātā sanāksmē 28. oktobrī Briselē.

Saskaņā ar ziņojumu grupa plāno nepieļaut “Libra” izlaišanu Eiropā, kā arī palielināt spiedienu uz “Facebook” un citiem “Libra” fonda dalībniekiem, lai neizdotos šī projekta īstenošana. Eirozonas diplomāti un Eiropas Komisijas (EK) amatpersonas ir apliecinājušas “Politico”, ka koalīcija mudina ES valdības apsvērt “Libra” aizliegšanu pavisam.

Tomēr pilnīgs “Libra” aizliegums Komisijai varētu radīt problēmas. Pēc “Politico” domām, šāda rīcība prasītu Briselei sniegt juridisku pamatojumu iniciatīvas aizliegšanai, kā arī sīkāku informāciju par to, kādi noteikumi būtu jāpiemēro.
Turklāt EK amatpersonas arī aicinājušas būt piesardzīgākiem pret stingriem pasākumiem attiecībā uz “Libru”, raisot bažas par negatīvo ietekmi uz jaunu tehnoloģiju virzītu produktu un pakalpojumu attīstību Eiropas Savienībā.

Kā vēsta “Politico”, ierēdņi strādā pie paziņojuma, kas tiks izdots decembrī, kurā tiks uzsvērts, ka “Libru” nevajadzētu izlaist, ja vien ES to nevar regulēt. Francija, Vācija un Itālija jau oktobra vidū G7 sanāksmē ierosināja aizliegt “Libra” izdošanu pēc tam, kad finanšu ministri apsprieda riskus, kas ir saistīti ar šo stabilo koinu, teikts ziņojumā.
“ING” izpilddirektors Ralfs Hamers 22. oktobrī konferencē apgalvoja, ka bankas varētu pārtraukt pakalpojumu sniegšanu “Facebook”, ja kompānija izdos “Libra”. Iepriekš Lielbritānijas centrālā banka izdeva noteikumu kopumu, kas būtu jāievēro, lai “Libra” tiktu izdota valstī.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top