Visas ziņas

Eiropol saskatījis draudus Wasabi un Samourai makos

Europol un kriptovalūtu maciņi Wasabi и Samourai

Foto: europol.europa.eu

Wasabi un Samourai kriptovalūtu maku ar monētu miksēšanas iespēju pieaugošā popularitāte ievērojami apgrūtina aktivitāšu izpēti darknetā. Tamlīdzīgs secinājums ietverts Eiropas Savienības Policijas dienesta (Eiropola) pārskatā ar izsaukumu novērtējumu internetā. Abi maki izmanto CoinJoin tehnoloģiju bitkoina transakciju anonimizēšanai.

“Maku uzlabotās iespējas uz CoinJoin koncepcijas bāzes ir kļuvušas par galvenajiem draudiem līdz ar centralizētajiem mikseriem”, – atzīmēts Eiropol pārskatā.

Pārskatā minēts, ka maki piedāvā papildu funkcijas ārpus CoinJoin un Tor tīkla vienkāršas integrācijas:

“Piemēram – Samourai piedāvā attālinātas SMS komandas, kuras izmantojot, var dzēst informāciju. Šie maki ne vienmēr novērš saikni starp līdzekļu izcelsmi un to mērķi, taču tie noteikti apgrūtina kriptovalūtu izsekošanu”.

Tiesībaizsardzības institūcijas norāda, ka dažu darkneta marketplace administratori mēģina integrēt makus ar CoinJoin atbalstu kā maksājumu opciju pēc noklusējuma. Pieaug arī to lietotāju daļa, kuri izmanto aparatūras makus. Dažās platformās tiek izmantotas adreses ar multiparakstu vai kriptovalūtas maksājumu sistēmas bez maku izmantošanas.

Papildus pieaugošajai kriptovalūtu maku popularitātei ar CoinJoin, pārskatā arī minēts, ka palielinās uz paaugstinātu konfidencialitāti orientētās kriptovalūtas Monero pieprasījums.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top