Monero

Eiropols: kombinācijai TOR un Monero nav iespējams izsekot

Eiropols: kombinācijai TOR un Monero nav iespējams izsekot

Tas, ka noziedznieki izmanto Monero, izraisa nespēju efektīvi izmeklēt lietas. Eiropola analītiķis Jareks Jakubčeks to pavēstījis vebināra laikā.

“Tā kā aizdomās turētais bija izmantojis kombināciju TOR un Monero – tad mēs nevarējām izsekot līdzekļu pārvietošanu. Mēs nevarējām izsekot IP adreses. Citiem vārdiem sakot – mēs nonācām strupceļā. Viss, kas bija noticis bitkoina blokķēdē, bija pieejams apskatei – lūk, kāpēc mēs tikām diezgan tālu. Bet ar Monero blokķēdi mēs sasniedzām punktus, kur izmeklēšana izbeidzās. Šis ir klasisks piemērs vienam no daudziem gadījumiem, kad aizdomās turētais ir nolēmis izvadīt naudu no bitkoina vai Ethereum uz Monero,” – viņš paziņoja.

Jakubčeks atzīmēja, ka tādās kriptovalūtās – kā, piemēram, Dash, – anonimitāte ir opcija, un lielākā daļa to transakcijas ir caurskatāmas – tāpat kā bitkoina transakcijas.

Jāatzīmē, ka Eiropolam bieži ir darīšana ar noziedzniekiem, kuri izmanto kriptovalūtas. Piemēram – vasarā Eiropols aizturēja bandu, kas bija nozagusi 27 milj. bitkoinu.
Pirms tam Eiropols atmaskoja lielāko viltotas naudas tirgu darknetā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top