Visas ziņas

Cik elektroenerģijas tiek tērēts bitkoina ieguvei?

Cik Bitkoins patērē elektro

Pastāv dažādas diskusijas par to, cik daudz elektroenerģijas tiek patērēts bitkoinu ieguvei. Pētījumi šajā jomā norāda uz dažādiem rezultātiem, kaut gan kopumā rādītāji ir diezgan līdzīgi. Vienā no jaunākajiem pētījumiem ir apgalvots, ka bitkoinu ieguve vienā gadā patērē 0.5% no visas pasaules elektroenerģijas. Tas ir diezgan satraucošs rādītājs, taču tas nav balstīts uz pārbaudītiem faktiem.

Bitkoinu ieguvei ir nepieciešams liels elektroenerģijas patēriņš

Neviens nevar noliegt to, ka bitkoinu ieguvei tiek patērēts liels daudzums elektroeneģijas. Tas neattiecas tikai uz bitkoiniem, bet uz visām esošajām kriptovalūtām šajā pasaulē. Nenoliedzami, arī visām ar skaitļošanas darbiem saistītām lietām ir nepieciešams liels daudzums elektroenerģijas. Superdatori nekādā veidā no tā neatšķiras.

Tomēr daudzus cilvēkus satrauc lielais elektroenerģijas patēriņš kripto ieguvei. Jaunajā holandiešu speciālista pētījumā ir norādīts, ka 2018. gadā bitkoinu ieguve patērēs 0.5% visas pasaules elektronerģijas. Lai arī tas varētu izklausīties diezgan problemātiski, tā nav lielākā problēma, ja raugāmies uz to plašākā rakursā. Šajā pētījumā ir arī uzsvērts, ka esošajā bitkoinu ieguves ekosistēmā tiek patērēts tik pat daudz elektroenenerģijas kā Īrijā. Šis konkrētais apgalvojums ir pakļauts dažādām kontroversijām un diez vai tas ir balstīts uz reāliem faktiem un aprēķiniem. Izskatās, ka nav iespējams precīzi noteikt, cik daudz enerģijas tiks patērēts bitkoinu ieguvei. Līdz šim visi aprēķini ir bijuši balstīti uz daļēji pārbaudītu infomāciju un daži indivīdi , iespējams, vēlās vienkārši nomelnot kripto valūtu ieguves procesu.

Zinātniskās diskusijas attiecībā uz šo tēmu, protams, ir nozīmīgas, taču tā kā bieži vien tās ir balstītas uz daļēji precīzu informāciju, pašlaik reālos rezultātus ir grūti uzzināt.

Nenoliedzami, ir būtiski saprast, ka bitkoinu ieguvei vissvarīgākais faktors ir pieeja lētai elektroenerģijai. Vislabākais variants šajā gadījumā būtu atjaunojamā enerģija, tāpēc daudzi bitkoinu ieguves centri atrodas lokācijās, kur var iegūt lielu daudzumu atjaunojamās enerģijas.

Šobrīd nav zināms, kā šī situācija turpmāk attīstīsies. Interese par bitkoinu un citu kriptovalūtu ieguvi ir mazinājusies visā pasaulē, jo ir samaziņajušies ieņēmumi. Kripto cena ir samaziņajusies, vai arī apzināti samazināta dažādu apstākļu dēļ.

...  Šie faktori pašlaik tiek skatīti dažādos pētījumos attiecībā uz bitkoinu ieguvi un elektroenerģijas patēriņu.

Tātad aptuveni Īrijas kopējais elektroenergījas patēriņs varētu būt līdzvērtīgs kripto ieguvei, bet precīzas informācijas nav un nebūs, lai arī ko mēs ziņās lasītu, jo situācija mainās ļoti strauji.  Plus tam mainīgajam lielumam vel ir simts un viens dažādu citu pētījumu, kurš viens no otra atšķirās.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top