Tehnoloģijas

Elektromobīli Eiropā var iegādāties par ļoti pieņemamu cenu

Elektro auto cenas

Foto: Vlad Tchompalov/Unsplash

Vācijas un Francijas valdības ir palielinājušas subsīdijas elektrisko transportlīdzekļu iegādei attiecīgi līdz 9000 un 7000 eiro, kas ir izraisījis eksplozīvu pieprasījuma pieaugumu pēc tām. Lai stimulētu tirgu, koronavīrusa izraisītā vispārējā pārdošanas apjoma samazināšanās dēļ tika paaugstinātas valdības subsīdijas.

Pateicoties jaunajām subsīdijām, daži elektriskie transportlīdzekļi ir kļuvuši ļoti lēti. Piemēram, kompānija Autohaus Koenig piedāvā līzingā elektrisko Renault Zoe LIFE ZE 50, par 125 eiro mēnesī uz diviem gadiem – pārējos maksājumus sedz subsīdijas. Citas automašīnas versijas ir nedaudz dārgākas: Experience ZE 50 R110 – 154 eiro mēnesī, Intens ZE50 R135 – 163 eiro. Un tajā pašā laikā nav jāmaksā par akumulatora “nomu”. 20 dienu laikā uz šo piedāvājumu atsaucās apmēram 3000 cilvēku un aptuveni 300 parakstīja līgumus. “Ja mums būtu vairāk darbinieku, mēs būtu pārdevuši vēl vairāk ,” sacīja Volfgangs Hūbers, Autohaus Koenig elektrisko transportlīdzekļu pārdošanas vadītājs Berlīnē.

Automašīnu tirdzniecība Eiropā atjaunojas lēnāk nekā Ķīnā vai Ziemeļamerikā, un tas ir licis valdībām piesaistīt subsīdijas, lai stimulētu ekonomisko aktivitāti. Tā rezultātā Francijā, saskaņā ar prognozēm, Renault Zoe pārdošanas apjomi šogad dubultosies, bet Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā, kas no 2030. gada pilnībā pāriet uz elektriskajām automašīnām (no šī gada pilsētā tiks aizliegts iebraukt parastām automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem), ikmēneša fonds – 10 miljoni eiro subsīdijām elektrisko transportlīdzekļu iegādei beidzās … 8 dienu laikā.

Elektromobīli Eiropā var iegādāties par ļoti pieņemamu cenu

Un šeit ir Vācijas piemērs. Milzīgas subsīdijas ir palielinājušas jaunuzņēmuma Carfellows pārdošanas apjomu 10 reizes. “Šis ir īstais laiks priekš mums ,” sacīja Rainer Westdoerp, uzņēmuma, kurš piedāvā līzingā elektrisko Smart EQ par … € 10 mēnesī, pārstāvis! Pēc Westdoerp teiktā, jūnijā tikai trīs dienu laikā uz šiem Smartiem veidojās 1000 cilvēku rinda, tāpēc pieteikumu pieņemšana uz laiku tika apturēta.

Protams, ne visur situācija ar valdības subsīdijām elektromobiļa iegādei izskatās tāda pati kā Francijā un Vācijā. Piemēram, Beļģijā, gluži pretēji, šāda programma tiek samazināta, bet kopumā eiropiešiem situācija izskatās ļoti laba.

Avots: Bloomberg

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top