Visas ziņas

Ukrainas pirmā datu blokķēde globālās platformas “Elektroniskā Ukraina” izstrādei

 

Ukraina aktivizē pirmo datu blokķēdi globālās platformas “Elektroniskā Ukraina” izstrādei

Banka “Arkada” un starptautiskais sistēmu integrators mērogojamo identifikācijas risinājumu sfērā Industrial Innovation Group parakstījuši memorandu par finanšu un rūpniecības alianses izveidi. Tas paziņots Ukrainā pirmās datu blokķēdes prezentācijas laikā.

Puses parakstīja memorandu, lai palaistu pirmo reģionālo produktu – KYC (“zini savu klientu”) datu apmaiņas platformu. Uz blokķēdes bāzes tiks izstrādāta globālā mobilā platforma “Elektroniskā Ukraina”. Platforma palielinās komforta līmeni klientiem banku sektorā. Tas attiecas uz banku operāciju ātrumu, informācijas aizsardzību un starpposma soļu minimizēšanu.

Turklāt platforma būs bāze Vienota Ukrainas fizisko personu demogrāfiskā reģistra izveidei un solis uz priekšu projekta “Elektroniskā Ukraina” realizācijā.

Alianse jau ir gatava iesniegt Ukrainas valdībai programmas “Elektroniskā Ukraina” stratēģisko koncepciju, kas spēj nodrošināt elektronisko identitātes karšu izlaidi pilsoņiem un radikāli paplašināt blokķedes tehnoloģiju lietošanas sfēras. Uz šīs bāzes Alianse izstrādā investīciju platformu modeļus Ukrainas tirgum, tostarp privātajam sektoram.

Atgādinām – iepriekš Ukrainas Digitālās transformācijas ministrija paziņoja par sadarbības plāniem ar Vācijas Ekonomikas un digitalizācijas ministriju blockchain un kiberdrošības jomā.

Puses plāno dalīties iedzīvotāju  “digitālo iemaņu” attīstības pieredzē, kā arī izveidot sadarbību ar jaunuzņēmumiem un to fondiem, aģentūrām un iestādēm, kas ieinteresētas IT sfēras izglītības projektos.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top