Tehnoloģijas

”Eleport” atklāj lielāko uzlādes parku Baltijā un turpina attīstību Latvijā

”Eleport” atklāj lielāko uzlādes parku Baltijā un turpina attīstību Latvijā

Turpinot elektroauto uzlādes infrastruktūras attīstību, “Eleport” atklāj lielāko uzlādes parku Baltijā. Lietuvā pie iepirkšanās un izklaides centra “Akropole” uzstādītas 20 uzlādes stacijas, kas vienlaikus ļauj uzlādēt līdz pat 40 elektromobiļiem. Kā arī, attīstot elektromobilitāti Latvijā, “Eleport” savu tīklu ir papildinājis ar 5 jaunām uzlādes stacijām dažādās vietās Rīgā.

Elektroauto uzlādes infrastruktūras attīstītājs “Eleport” jau gada sākumā ziņoja par vērienīgiem plāniem Lietuvā atklāt lielāko uzlādes parku Baltijā. Noslēdzoties projekta pirmajam posmam, uzņēmums saviem klientiem piedāvā pirmās 20 uzlādes stacijas no kurām lielākā daļa nodrošina ultra ātrās uzlādes iespējas. Maksimālā jauda uz vienu uzlādes iekārtas savienotāju ir 150 kW, un ekspluatācijā esošo staciju kopējā jauda ir 1 500 kW. Neskatoties uz to, līdz 2027.gadam “Eleport” plāno uzstādīt vēl 20 uzlādes stacijas, tādējādi dubultojot uzlādes jaudu un paplašinot kopējo ieguldījumu apjomu līdz pat 1 miljonam eiro.

“Jaunais uzlādes parks ir ievērojams ar savu lielo platību un uzlādes staciju skaitu, taču, ņemot vērā elektroauto skaita pieauguma dinamiku, ir paredzams, ka šī jauda jau pēc trīs gadiem nebūs pietiekama. Tieši tāpēc mēs plānojam turpināt uzlādes parka attīstību un paplašināšanu. Mūsu mērķis ir izveidot uzlādes parku, kas elektroauto lietotājiem nodrošina augstu pakalpojumu kvalitāti, kā arī ērtu un ātru uzlādi,” uzsver Kazis Pupinis (Kazys Pupinis), “Eleport” vadītājs Lietuvā un Baltijas valstīs.

Uzlādes parkā ir iespējams uzlādēt visu marku elektroauto. Ātrās uzlādes stacijās tiek izmantoti CHAdeMO un CCS savienotāji, toties lēnās uzlādes stacijās – Type2 savienotāji. Atkarībā no apkārtējās vides temperatūras un elektromobiļa modeļa, akumulatora ātrā uzlāde ilgst no pusstundas līdz stundai.

Uzņēmums aktīvi turpina strādāt pie elektromobilitātes attīstības arī Latvijā. Rīgā uzstādītas jaunas uzlādes stacijas pie tirdzniecības centriem “RIMI” (Vaidavas ielā 9B, Latgales ielā 256B, Brīvības ielā 402C un Kalnciema ielā 43), kā arī pie veikala “Gemoss” Ropažu ielā 63. Jaunās stacijas nodrošina no 50 kW līdz pat vairāk nekā 150 kW lielu uzlādes jaudu.

Kā norāda “Eleport” vadītājs Latvijā Kārlis Mendziņš, plānojot tīkla paplašināšanu, svarīgi, lai izvēlētās vietas būtu ērti pieejamas ikvienam elektroauto lietotājam un aptvertu pēc iespējas plašāku reģionu. “Mēs izvēlamies uzlādes stacijas veidot vietās, kas ir interesantas un saskan ar cilvēku ikdienas paradumiem. Vai tas būtu tirdzniecības centrs, vai kafejnīca pa ceļam uz kādu tālāku galamērķi – uzlādes stacijas šajās vietās ļauj elektroauto lietotājiem apvienot uzlādi ar citām lietderīgām nodarbēm,” norāda K.Mendziņš.

“Eleport” stacijās uzlādi var veikt gan reģistrēti klienti, izmantojot “Eleport” lietotni vai klienta karti, gan iepriekš nereģistrēti klienti, skenējot QR kodu uz uzlādes stacijas.

Par Eleport:

2016. gadā dibinātais uzņēmums Eleport šobrīd Baltijā un Polijā veido elektroauto uzlādes tīklu un ar to saistīto programmatūru. Ar uzņēmumu Gren, Bolt, Scandium Energia un Skype līdzdibinātāju investīciju kompānijas Ambient Sound Investments atbalstu Eleport tuvāko gadu laikā plāno ieguldīt 120 miljonus eiro esošā elektroauto uzlādes tīkla paplašināšanā Centrālās un Austrumeiropas valstīs. Eleport lepojas ar to, ka ir viens no lielākajiem un visstraujāk augošajiem uzņēmumiem šajā jomā Baltijā un Polijā un nodrošina elektroenerģiju no atjaunojamiem, ES sertificētiem avotiem. Šobrīd Eleport tīklā Latvijā ir pieejamas vairāk nekā 100 pieslēgvietas Rīgā, Berģos, Jūrmalā, Siguldā, Salacgrīvā, Odzienā, Ogrē un Cēsu novada Melturos, savukārt visā Baltijā un Polijā kopumā – vairāk nekā 550 pieslēgvietas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top