Tehnoloģijas

Eleport uzstādīs jaunas elektroauto uzlādes stacijas t/c Sāga

Eleport uzstādīs jaunas elektroauto uzlādes stacijas t/c Sāga

Elektroauto uzlādes tīkls Eleport ir noslēdzis līgumu ar tirdzniecības centru Sāga par trīs jaunu elektroauto uzlādes staciju uzstādīšanu tirdzniecības centra stāvlaukumā, nodrošinot kopumā sešas elektroauto uzlādes pieslēgvietas. Jaunās uzlādes stacijas plānots uzstādīt nākamā gada pirmajā pusē.

Sāga stāvlaukumā starp “Puķu” un “Meža” vārtiem tiks uzstādītas trīs jaunas uzlādes stacijas: 150 kW ultra ātrā uzlādes stacija, kas spēj lādēt ar 1000 km/h lielu uzlādes ātrumu jeb 100 km sešu minūšu laikā, 50 kW ātrā uzlādes stacija ar 330 km/h lielu uzlādes ātrumu un 22 kW maiņstrāvas jeb lēnā uzlādes stacija, kas nodrošina 145 km/h uzlādes ātrumu un būs piemērota nesteidzīgai uzlādei un atpūtai tirdzniecības centrā.

Katrai uzlādes stacijai būs divas pieslēgvietas, tādējādi nodrošinot vienlaicīgi sešus elektroauto ar uzlādes iespēju. Šīs uzlādes vietas būs publiski pieejamas visiem elektroauto lietotājiem un tirdzniecības centra apmeklētājiem. 150 kW stacija būs aprīkota ar diviem Eiropas standarta CCS2 kabeļiem, 50 kW stacija būs aprīkota gan ar CCS2 kabeli, gan ar CHAdeMO kabeli, bet maiņstrāvas stacija – ar Eiropas standarta Type 2 ligzdām.

“Eleport misija ir paātrināt pāreju uz bezizmešu transportu, tāpēc mērķtiecīgi izvēlamies vietas, kur uzstādīt jaunākās un modernākās uzlādes stacijas, lai veidotu pēc iespējas ērtāku un pieejamāku uzlādes tīklu autovadītājiem. Tirdzniecības centri ir ļoti piemērota vieta, ar ko sākt, jo kamēr autovadītāji veic ikdienas pirkumus, viņu uzticamais elektroauto saņem savu regulāro uzlādi, tādējādi pakārtojot auto uzpildi lietotājiem – nevis otrādi. Ar ērtu un sakārtotu uzlādes tīkla infrastruktūru mēs veicinām ātrāku klimata mērķu sasniegšanu,” norāda Kārlis Mendziņš, “Eleport Latvija” vadītājs.

“Uzlādes stacijas pieejamība t/c Sāga teritorijā kļūs par vēl vienu vērtīgu priekšrocību, padarot elektroauto lietošanu ērtu un praktisku. Turklāt, kamēr tiek veikta auto uzlāde, mūsu klienti varēs pavadīt laiku lietderīgi – veicot pirkumus ikdienai vai svētkiem, ieturot maltīti mūsu plašajā ēdināšanas zonā ar restorāniem un kafejnīcām vai arī apmeklēt sporta klubu. No projekta sākuma jau bijām paredzējuši vietu, kur šādas uzlādes stacijas pieslēgt un šobrīd esam atraduši sadarbības partneri ar ko kopā to realizēt. Elektroauto izvēle ir lielisks veids, kā samazināt vides piesārņojumu un izvēlēties dabai draudzīgāku transportu, tieši tādēļ attīstām e-auto uzlādes iespējas un esam priecīgi par sadarbību ar Eleport,” komentē tirdzniecības centra SĀGA (SIA “Riga Retail Park”) pārstāvis Juris Barkāns.

Eleport stacijās uzlādi var veikt gan reģistrēti klienti, izmantojot Eleport lietotni vai klienta karti, gan iepriekš nereģistrēti klienti, sekojot norādēm uz uzlādes stacijas un veicot priekšapmaksu caur uzlade.lv mājaslapu.

Par Eleport:

2016. gadā Igaunijā Eleport uzsāka darbību kā elektroauto īres serviss, kas drīz tika paplašināts ar uzlādes staciju tīklu, lai padarītu transporta nozari ilgtspējīgāku. Šī gada martā Eleport parakstīja sadarbības līgumu ar Bolt, Eiropas vadošo transporta platformu, lai izveidotu uzlādes tīklu, kas veicinās kopbraukšanas pakalpojumu elektrifikāciju. Šobrīd Eleport ir modernākais elektroauto uzlādes tīkls Baltijā un Polijā ar vairāk nekā 100 uzlādes stacijām. Eleport piedāvātais aprīkojums uzlādes stacijām nodrošina uzlādes jaudas balansēšanu atkarībā no konkrētā pieslēguma, tādejādi nodrošinoties pret elektrolīnijas pārslodzi. Turklāt Eleport piedāvā uzlādēt elektroauto no pilnībā atjaunīgiem energoresursiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top