Visas ziņas

Enerģētikas krīze ASV sāpīgi skar bitkoinu mainerus

Maineri ASV

Foto: Pixabay

Anomāli aukstā laika dēļ ASV radušās problēmas ar enerģijas apgādi Teksasā. Vietējām maininga fermām tika pārtraukta enerģijas padeve, kas izraisīja ievērojamu hashrate jaudas kritumu.

Piemēram, tikai maininga kompānijas Luxor Tech jaudas vien samazinājās par 40% – paziņoja tās līdzdibinātājs Ītans Vera. Pēc viņa datiem – štatā vairums fermu ir atslēgtas no tīkla.

Pagaidām ir grūti pateikt, kā Teksasas fermu darbības pārtraukšana ir ietekmējusi globālās skaitļošanas jaudas, taču ir zināms, ka šajā Amerikas štatā strādā ne tikai Luxor, bet arī citas kompānijas – tādas kā Bitmain un Layer1. Šie giganti šeit ir aktivizējuši kripto ieguves uzņēmumus lētās elektrības dēļ.

Bitmain 2019. gadā Teksasā palaida vienu no lielākajām bitkoina ieguves fermām. Kompānija Layer1 kopš 2020. gada sākuma nodarbojas ar mainingu Rietumteksasā.

Teksasas energosistēma tika paralizēta vēja turbīnu apstāšanās dēļ, ko izraisīja aukstā laika straujā iestāšanās štatā.

Pagājušajā svētdienā, saskaņā ar varas iestāžu rīkojumu – ziemas vētras dēļ, kas skāra ne tikai Teksasu, bet arī kaimiņu štatus – tika apturētas atomelektrostacijas un ogļu elektrostacijas. Kentuki arī tika slēgtas daudzas maininga fermas.

Šonedēļ bitkoina tīkla jaudas krītas – tas var būt saistīts ar Teksasas fermu darbības pārtraukšanu. Pēc  Blockchain.com informācijas – BTC hashrate ir krities līdz 154.3 exahash sekundē (EH/s).

BTC Hashrate 2021

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top