Visas ziņas

Kas padara ERC-1155 standartu tik unikālu?

Tokeni savienojami ar dažādām blokķēdēm

Pēdējo 18 mēnešu laikā ir bijis vērojams liels jaunu Ethereum platformas tokenu apjoma pieaugums. Lai gan lielākā daļa no tokeniem atbilst ERC20 standartam, daži tokenu izstrādātāji ir sākuši izmantot ERC-1155 standartu. Enjin Coin (ENJ) šobrīd rada savus “standarta kripto tokenus”, izmantojot ERC-1155 standartu, kas nodrošina vairākus ieguvumus, kam ir vērts pievērst uzmanību.

ERC-1155 standarts

Viens no ERC-1155 standarta ieguvumiem atšķirībā no ERC20 standarta, ir nodrošinātā tokenu saderība ar dažādām blokķēdēm. Līdz šim lielāko daļu tokenu varēja izmantot tikai Ethereum blokķēdē, savukārt ERC-1155 standarts pieļauj tokenu saderību arī ar citām ekosistēmām. Šos tokenus arī atbalsta Enjin digitālais maks, lai gan nav zināms, vai citi pakalpojuma nodrošinātāji laika gaitā tos arī atbalstīs.

Kā darbojas šis standarts?

Tokenus, kas ir balstīti uz ERC-1155 standartu, atbalsta Enjin koini, līdz ar ko tiek nodrošināta šo tokenu garantēta vērtība. Tas tiek panākts, izmantojot tokenu un koinu “apvienošanas” iespēju, ko nodrošina Enjin digitālais maks, kas padara tokenu materiālās vērtības saglabāšanu daudz vienkāršāku.
Šī pieeja tokeniem ir ievērojami atšķirīga salīdzinot ar ERC20 standartu. Šajā gadījumā tokeni lielākoties ir apritē, ja vien noteiktos laika intervālos to izdevēji neatpērk tos atpakaļ. Pašlaik ERC-1155 standarts tiek pozicionēts kā daudz labāks variants, jo uz to balstoties, ikviens digitālās naudas līdzeklis jebkurā laikā var būt izveidots vai arī izņemts no aprites.
Tomēr šāda veida pieeja var radīt tokenu nepietiekamību. Vadoties pēc ERC-1155-standarta, tokenu izņemšana no aprites var veicināt to nepietiekamību, jo aprītē esošo tokenu skaits līdz ar to samazinās. Savukārt izmantojot ERC20 standartu, tokenu nepietiekamība ir gandrīz neiespējama. Lai arī šī pieeja var nebūt pievilcīga visiem biznesa modeļiem, tā noteikti ir atšķitīga un piedāvā jaunas iespējas salīdzinājumā ar daudz tradicionālākajām metodēm.

Kāda būs šī standarta nākotne?

Pašlaik nav zināms, vai šī pieeja iegūs zināmu popularitāti. Lai arī to ir vērts tuvāk izpētīt, ne visiem tas šķiet būtiski, tomēr ir jāņem vērā, ka starptīklu saderība, ko piedāvā ERC-1155-standarts, noteikti nodrošina to, kas pašlaik ir nepieciešams tokenu ekosistēmai. Iespēja izmantot tokenus dažādās blokķēdēs ir ļoti labs risinājums.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top