Visas ziņas

Ericsson ģenerāldirektors Borje Ekholm : “Nav labi aizliegt Huawei”

Ericsson atbalsta Huawei

Foto: Ericsson

Zviedrijā turpina attīstīties notikumi, kas saistīti ar iespējamo Huawei iekārtu aizliegšanu un Ericsson konkurējošās kompānijas sekojošo aiziešanu no valsts.

Kā vēsta Bloomberg – kompānijas Ericsson ģenerāldirektors Borje Ekholm izdara spiedienu uz ārējās tirdzniecības ministri Annu Hallbergu. Viņš veica vairākas telefonsarunas, kurās lūdza pārskatīt iepriekš pieņemto lēmumu. Tajā teikts, ka vietējiem operatoriem līdz 2025. gada janvārim no to infrastruktūras jāizņem tīkla iekārtas, kas iegādātas no Ķīnas kompānijām.

Ericsson pārstāvis apstiprināja ziņas par to, ka Borje Ekholm ir sazinājies ar ārējās tirdzniecības ministri. Turklāt šīs ziņas tika saņemtas arī pēc tam, kad Hallberga bija paziņojusi, ka viņa šai sakarā nav komunicējusi ar Zviedrijas Sakaru un telekomunikāciju pārvaldi, kā arī negrasās iejaukties un ietekmēt atsevišķu regulatoru pieņemtos lēmumus.

Halberga arī piebilda, ka nekad nav tikusies ar Ekholm saistībā ar to. Ericsson direktoru padomes priekšsēdētāja vietnieks Jacob Wallenberg paziņoja, ka “aizliegt Huawei – noteikti nav labi”.

Iepriekš Ķīna brīdināja, ka arī Zviedrijas kompānijas redzēs aizlieguma “negatīvās sekas”, ja lēmums netiks atcelts.

 

Avots: Bloomberg

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top