Visas ziņas

Ziņojums: Uzņēmums Ericsson varētu pamest Zviedriju, ja tā turpinās aizliegt Huawei un ZTE

Ziņojums: Uzņēmums Ericsson varētu pamest Zviedriju, ja tā turpinās aizliegt Huawei un ZTE

Foto: Bruno /Germany/Pixabay.com

Zviedru laikraksts Dagens Nyheter vēsta, ka uzņēmuma Ericsson izpilddirektors Borje Ekholms ir mudinājis valdību atteikties no aizlieguma pret Huawei un ZTE.  Ir izskanējusi informācija, ka viņš ir draudējis, ka Ericsson pametīs Zviedriju, ja tā turpinās liegt ķīniešu telekomunikāciju milžiem piedalīties 5G attīstībā.

Vēstīts, ka izpilddirektors ir nosūtījis sēriju īsziņu ārējās tirdzniecības ministrei Annai Halbergai, aicinot viņu pārskatīt Zviedrijas Pasta un telekomunikāciju aģentūras (PTS) lēmumu atteikties no ķīniešu 5G tehnikas līdz 2025. gada janvārim.  Ziņots, ka Halberga savukārt ir apgalvojusi, ka viņai nav bijuši nekādi kontakti ar PTS, un viņa nedarīs neko, lai ietekmētu vietējo pārstāvju lēmumus.

Zviedrijas valdība nolēma 5G tīklus būvēt bez Huawei un ZTE drošības apsvērumu dēļ.  Aizlieguma pamatā bija vērtējums no Zviedrijas policijas un militārām iestādēm, kuras ir pārliecinātas, ka Huawei un ZTE darbību var ietekmēt Ķīnas valdība.

Ir iespējams, ka Ķīna varētu spert pretsoļus, izraidot Zviedrijā bāzēto Ericsson no Ķīnas tirgus.  Ericsson uzskata par Huawei ciešāko sāncensi 5G realizācijas projektā.  Vēstīts, ka Ķīnas tirgū Ericsson saņem apmēram 10 procentus sava apgrozījuma, un uzņēmuma valdes priekšsēdētāja vietnieks, Jakons Vallenbergs, kādā intervijā ir teicis, ka noteikti nav labs lēmums apturēt Huawei.

2020. gada novembrī Ericsson izpilddirektors pauda atbalstu Huawei un teica, ka valdības lēmumus to izslēgt no tālākas 5G attīstības ierobežos brīvo tirdzniecību un palēninās jaunās tehnoloģijas attīstību. Viņš teica, ka Ericsson un Zviedrijas pamatā ir “brīva tirdzniecība,” piebilstot, ka ir “svarīgi, ka mūsu rīcībā ir atklāti tirgi un brīva konkurence.”

Izpilddirektors atzina, ka telekomunikāciju tīkli kļūst būtiskāki saistībā ar valsts drošību, bet viņš arī uzskata, ka Zviedrija ir atteikusies no Eiropas Savienības vadlīnijām par 5G un aizlieguma pamatā izmantojusi pati savu interpretāciju par attiecīgajiem noteikumiem.  Izpilddirektors atzina, ka Huawei ir ievērojams konkurents, bet piebilda, ka ir svarīgi saglabāt sadarbību industrijas standartu attīstīšanā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top