Visas ziņas

ES bankas ieviesīs zibmaksājumu sistēmu, reaģējot uz konkurenci ar Libra

ES bankas ieviesīs zip maksājumu sistēmu, reaģējot uz konkurenci ar Libra
Eiropas Savienības bankas pilnībā varētu ieviest  zibmaksājumu (tūlītējo maksājumu) sistēmu līdz 2020. gadam, 26. jūnijā ziņoja Reuters.

Saskaņā ar šo ziņojumu, reāllaika maksājumi eirozonā ir iespējami kopš 2017. gada, bet pagaidām šo iniciatīvu ir atbalstījušas tikai aptuveni puse no bankām. Tomēr Reuters norāda, ka šo iniacitīvu šobrīd varētu straujāk akceptēt, jo Facebook Libra var kļūt par konkurentu vietējām bankām.

Eiropas Maksājumu padomes (EPC) ģenerāldirektore Etjēna Gūza (Etienne Goosse) stāsta, ka neatkarīgi no Facebook Libra projekta panākumiem ir vērojama tehnoloģiju uzņēmumu konkurence, un bankām būtu ātrāk jāattīstās. Gūza norādīja, ka lielajiem tehnoloģiju uzņēmumiem ir ievērojamas priekšrocības pār fagmentēto banku sistēmu:

“Viņi nāk klajā ar globālu risinājumu, ar globālu zīmolu, kas piedāvā daudzas lietas, kuras patērētājiem patīk. […] Tāpēc mums nav laika.”

Gūza arī norādīja, ka, lai gan EPK zip maksājumu standartu ir pieņēmuši aptuveni 60% eirozonas aizdevēju un maksājumu pakalpojumu sniedzēju, līdz 2020. gada beigām to varētu pieņemt visas bloka bankas. Reuters arī norāda, ka 2020. gads ir ticams mērķis, bet arī atzīmēja, ka, lai nodrošinātu pārrobežu sistēmas izveidi, tai būs jāsedz visa eirozona.

Visbeidzot, Reuters atzīmēja, ka ar  zibmaksājumu sistēmu var nepietikt, lai novērstu to, ka tiek zaudēta liela klientu daļa līdz ar finanšu tehnoloģijas uzņēmumu iniciatīvām, kurām tikai ir jānodrošina, lai lietotājs instalētu vienkārši lietojamu mobilo lietojumprogrammu. Facebook savā labā var izmantot arī savas sociālās un tērzēšanas platformas.

Kā vakar ziņoja Cointelegraph, Vācijas Federālās finanšu uzraudzības iestādes vadītājs ir mudinājis regulatorus izstrādāt atbilstošus standartus, reaģējot uz Facebook gaidāmo kriptovalūtu Libra.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top