ICO

ES apspriesta ICO standarta ieviešanas iespēja

 

ES apspriesta ICO standarta ieviešanas iespēja

Eiropas Parlamenta dalībnieki apsprieduši dažādus priekšlikumus, kas var būt normatīvi tiesiskās bāzes pamats sākotnējo monētu piedāvājumu (ICO) regulējumam.

Otrdien, 4. septembrī, Eiropas Parlamenta Starppartiju inovāciju ieviešanas grupa izpētījusi ar ICO saistītās potenciālās priekšrocības un problēmas likumdošanas sagatavošanas ietvaros kraudfandinga sfērai.

Tostarp Eiropas Parlamenta deputāts Ešlijs Foks piedāvāja tokensale ietvaros piesaistāmās maksimāli iespējamās investīciju summas ierobežot 8 miljonu robežās. Likumdevējs arī uzstāja uz obligātu KYC/AML (zini savu klientu/naudas atmazgāšanas novēršana) procedūru ievērošanu.

Apstiprināšanas gadījumā šie priekšlikumi var būt tokensale standarta pamats. Savukārt tas ļaus ICO projektiem piesaistīt līdzekļus no jebkuras no 28 ES dalībvalstīm.

“Esiet droši – kā likumdevēji mēs cenšamies padarīt ICO maksimāli iespējamu un veiksmīgu. Tāds arī ir mūsu mērķis”, – uzsvēra Foks.

Grupas tikšanās laikā France Digitale izpilddirektors Nikolass Briens paziņoja par “steidzamu nepieciešamību” pielikt pūles ICO standarta izveidošanā. Pēc viņa teiktā – tirgum “vajadzīga leģitimācija”, turklāt katrā jurisdikcijā.

Briens arī uzsvēra, ka īpaši slikta situācija ir Lielbritānijā, kur “neviena banka” neapkalpo tos, kuri saistīti ar kriptovalūtām.

“Es tiešām atzinīgi vērtēju šo priekšlikumu Eiropas līmenī, jo tas sniedz cilvēkiem pārliecību. Es uzskatu, ka mums ir skaidri jāprecizē – kādi tokeni ir utilitāri, bet kādi nododami ar vērtspapīriem, kā arī – kā uz visu to jāskatās regulatoram. Es domāju, kas tas viss ir jāpaveic, jo ICO ir viena no kraudfandinga formām”, – viņš sacīja.

Lielbritānijas Finanšu regulēšanas un uzraudzības pārvaldes pārstāve Laura Roila atzīmēja, ka viņas departaments “saskata ievērojamas potenciālas priekšrocības” jaunajā finansēšanas formā.

Pēc viņas teiktā – ICO arī sniedz kompānijām iespēju piesaistīt līdzekļus no plaša investoru loka, kā arī ļauj izvairīties no daudzām izmaksām starpniekiem.

Tomēr viņa uzskata, ka galvenie riski saistīti ar plašajām krāpšanas iespējām, caurredzamības trūkumu un digitālo monētu volatilitāti.

Tikšanās laikā konkrēti lēmumi netika pieņemti, tomēr Eiropas Parlamenta dalībniekiem piedāvāts līdz 11. septembrim piedāvāt savus komentārus, kas tiks izskatīti diskusijas kārtējā posma gaitā.

Atgādinām – iepriekš Eiropas Banku organizācijas pārstāvji secināja, ka blockchain un smartkontrakti var risināt daudzas finanšu sektora problēmas.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top