Visas ziņas

ES iesaka regulēt kripto tirgu saskaņā ar vecajiem likumiem

 

ES iesaka regulēt kripto tirgu saskaņā ar vecajiem likumiem

Padomnieku grupa, kas konsultē Eiropas Vērtspapīru un tirgus iestādi (ESMA), publicējusi savas rekomendācijas saistībā ar kriptovalūtām un ICO tokeniem.

Viņi uzskata, ka vairumam kriptovalūtu un tokenu pilnībā ir piemērojamas esošās normas un noteikumi. Kaut gan jautājums noteikti ir sarežģīts un nepieciešama papildu izpēte. Piemēram – būtu labi noteikt, kad un kādi noteikumi jāpiemēro.

Grūtības sākas jau ar kriptovalūtu Nr. 1 – bitkoinu var izmantot maksājumos, tomēr ir daudz vairāk kopēja ar investīciju darbību, bet ar tādu investīciju saistītie riski daudzējādā ziņā atgādina kapitāla tirgum raksturīgos riskus.

To pašu var attiecināt arī uz utility tokeniem, bet aktīvu tokeniem, kurus izmanto finansējuma piesaistei projektā, piemīt dažādu finanšu instrumentu iezīmes. Tos var novērtēt gan kā vērtspapīrus, gan kā biržā tirgotas preces, proti –  commodities – attiecīgi arī pieeja pie tiem var būt dažāda.

Tādus aktīvus kā bitkoins būtu lietderīgi regulēt saskaņā ar Eiropas Savienības direktīvu MiFID II (Markets in Financial Instruments Directive II), kas stājās spēkā 2018. gada janvārī. Tomēr, ņemot vērā to, ka ESMA rīkojas tās pilnvaru robežās un tādu lēmumu nevar pieņemt patstāvīgi, pēc precizējumiem un paskaidrojumiem nepieciešams vērsties citās instancēs – līdz par Eiropas Komisijai.

Kā tika ziņots – Eiropas Savienības Finanšu tirgus uzraudzības institūcija paziņoja, ka nākamajā gadā rezervējusi vairāk nekā 1 milj. eiro digitālo valūtu monitoringam, kā arī citām ar fintech saistītām parādībām.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top