Visas ziņas

ES ziņojums: blokķēdes tehnoloģiju varēs integrēt tikai atzītās platformās

ES ziņojums: blokķēdes tehnoloģiju varēs integrēt tikai atzītās platformās

Blokķēdes tehnoloģijas “pirmā viļņa” integrēšana notiks tikai atzītās platformās, fokusējoties uz noteiktiem lietojuma gadījumiem vai lietotāju bāzēm, kā ir norādīts ES ziņojumā.

ES Blokķēdes Tehnoloģijas Observatorija un Forums pagājušajā nedēļā izdeva tematisku ziņojumu ar nosaukumu “Blokķēdes mērogojamība, sadarbspēja un ilgtspēja.” Ziņojumā ir norādīts, ka blokķēdes, kas atbilst noteiktām lietotāju vajadzībām, nodrošina zināmu fleksibilitāti salīdzinājumā ar publiskajām blokķēdēm. Privāto platformu izveidotājiem ir arī lielāka brīvība piestrādāt pie platformas darbības uzlabošanas un drošības.

Šobrīd blokķēdes tehnoloģijas nozarē pastāv 3 galvenās problēmas:

  • mērogojamība, tas ir, iespēja ātri veikt liela apjoma transakcijas,
  • savstarpēja sadarbspēja, datu apmaiņa starp blokķēdēm un ilgstpēja,
  • videi draudzīgas platformas nodrošināšana.

Ir skaidrs, ka vairākas neatkarīgas blokķēdes, kas nevar būt savstarpējā sadarbībā, ir lielā mērā ierobežojošas. Blokķēdes platformas lietotājiem, protams, būtu izdevīga iespēja savstarpēji apmainīties datiem un veikt transakcijas starp blokķēdēm: tā piemēram, veselības aprūpes nozares blokķēde būtu savienota ar apdrošināšanas nozares blokķēdi, nekustamā īpašuma nozares blokķēde būtu savienota ar būvmateriālu ražošanas nozari, un tā tālāk.”

Lai blokķēdes būtu lietotājiem noderīgas, ir nepieciešams domāt par šīs mērķauditorijas vajadzībām. ES foruma ziņojumā arī ir izteikta prognoze, ka “blokķēdes tehnoloģija  laika gaitā varētu kļūt ergonomāka.”

Kas attiecas uz liela mēroga blokķēdes projektu veiksmīgu realizēšanu, ziņojumā ir norādīts, ka ir nepieciešama skaidra vīzija par to, ko projekta komanda vēlās panākt, sapratne par to, kādas ir blokķēdes tehnoloģijas priekšrocības, tāpat ir nepieciešama spēcīga pārvaldības struktūra un pieredzes un interešu apmaiņas iespēja.

Lai gan Eiropa ir vienmēr atbalstījusi blokķēdes tehnoloģijas nozari, vēl ir daudz kas darāms un ir nepieciešama attīstība. Tādēļ organizācija uzskata, ka ir jābūt vienkāršai pieejai šai situācijai, nebaidoties no eksperimentiem, tikai tādā veidā ir iespējams turpmāks attīstības ceļš.

ASV un Ķīna atbalsta pētījumu veikšanu blokķēdes tehnoloģijas nozarē, pat pieļaujot iespēju, ka daļu no nepieciešamā finansējuma – 700 biljonus ASV dolārus varētu atvēlēt no aizsardzības budžeta. Tāpat tiek nozīmīgi novērtēts ES atbalsts, kuras mērķis ir veikt fundamentālus pētījumus šajā nozarē, kā arī realizēt ar infrastruktūru saistītus projektus, un veikt blokķēdes tehnoloģijas projektu pārvaldības izpēti.

ES Blokķēdes Observatoriju un Forumu izveidoja Eiropas Komisija pagājušā gada sākumā ar mērķi uzraudzīt blokķēdes tehnoloģijas attīstību un kopīgi strādāt pie tās.

  1. gada otrajā pusē ir gaidāms jauns ziņojums par jautājumiem, kas skar datu ptivātumu un konfidencionalitāti.
Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top