Visas ziņas

Jauna informācija par Ethereum hardforku Berlin

ETH hardforks Berlin
Ethereum 1.0 tīkla atjauninājumu koordinators Džeims Henkoks informējis par gaidāmā hardforka Berlin plāniem. Tajā iekļauti galvenie Ethereum tīkla uzlabošanas priekšlikumi (EIP), kā arī pārbaudes saraksts, kurā atzīmēts – vai attiecīgie EIP ir iekļauti atjauninājumu atbalstošajos klientos.

Berlin ievieš izmaiņas esošajā Ethereum tīklā ar Proof-of-Work algoritmu, lai to adaptētu, kamēr turpinās darbs pie Ethereum 2.0 blokķēdes pilnvērtīgas izvēršanas, kas kā mehānismu izmanto konsensu Proof-of-Stake.

Tika paredzēts, ka atjauninājums tiks palaists jau 2020. gada jūnijā, taču tas nenotika tīkla nodu lielās atkarības dēļ no Ethereum bāzes klienta – Geth. Tad izstrādātāji secināja, ka kļūda klientā var izraisīt tīkla kļūdu un aicinājanodu īpašniekus pāriet uz alternatīviem klientiem. Rezultātā hardforks tika atlikts vēl vairākas reizes, bet pēc veiksmīgas Ethereum 2.0 nulles fāzes palaišanas 2020. gada decembrī –galīgais aktivizēšanas datums tika noteikts šaomēnes.

Izstrādātāji šo laiku veltīja EIP uzlabošanai. Galīgajā versijā tika iekļauti pieci EIP, kas paredz darba ar gāzi metožu modifikāciju, uzlabojumus Ethereum virtuālajai mašīnai (EVM) un transakcijām.

Šobrīd lielākā daļa komandu, kas atbild par klientu izstrādi, ir pabeigušas Berlin sagatavošanos darbus, tāpēc atjauninājumu aktivizēšana var notikt jebkurā brīdī. Tomēr tā palaišanas bloka numurs vēl nav ticis apstiprināts – tātad precīzs datums joprojām nav zināms.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top