Visas ziņas

Ethereum maineri rīkos protesta akciju pret priekšlikumu EIP-1559

Protets pret EIP-1559

Foto: Unsplash

1.aprīlī Ethereum tīklā maineri apvienos hasrate jaudas, protesta akcijā, pūlā Ethermine. Viņi iebilst pret priekšlikuma EIP-1559 ieviešanu. Akcija ilgs 51 stundu.

EIP-1559 vērsts uz esošā nodevu tirgus, kas balstīts uz vairāksolīšanu, aizstāšanu ar fiksētu cenu un sadedzināšanas mehānismu. Priekšlikums kļūs par jūlijā ieplānotā hardforka London sastāvdaļu.

Ethereum maineru ienākumi no transakciju validācijas februārī palielinājās par 122,1 %, salīdzinot ar janvāri. Saņemto komisijas maksu daļa veidoja 52,9 % no kopējiem ienākumiem, kas sasniedza rekordu – 1,36 mljrd. $.

Uzlabošanas priekšlikums EIP-1559 ir sadalījis maininga pūlus divās nometnēs. Pret iebilst Ethermine un SparkPool, kas kopā ar vairākiem citiem dalībniekiem nodrošina 60 % tīkla hashrate.

“Audzināšanas nolūkā” priekšlikuma pretinieki plāno novirzīt skaitļošanas jaudas uz Ethermine. Ja viņiem izdosies savākt vairāk nekā 51 % hashrate, tad hipotētiski maineri varēs ieviest protokolā vienpusējas izmaiņas.

Tā ir spēka un maineru rīcības koordinēšanas spējas demonstrēšana, un nevis gatavība uzbrukt tīklam – tāda uzdevuma nav. Tā ir situācijas demonstrēšana, kad potenciālais ļaundaris izvirzīs jautājumu par cenu. Viņš var nomāt lielus hasrate apjomus un radīt atkārtotas iztērēšanas vai bloku reorganizācijas risku”, – paskaidroja maininga bloga Bits Be Trippin  izveidotājs Maikls Karters.

 

EIP-1559 piekritēji uzskata, ka tā ieviešana var samazināt Ethereum kopējo tirgus piedāvājumu un rezultātā izraisīt monētas cenas pieaugumu.

“Ja pieprasījums būs pietiekami augsts, tad faktiski Ethereum tiks vairāk iznīcināts – nekā izveidots. Es dažkārt jokoju: ja bitkoins ar tā ierobežoto emisiju ir stabila valūta, tad vai tas būs attiecināms uz mums, ja piedāvājums samazināsies? – jautāja kapitalizācijas ziņā otrās lielākās kriptovalūtas līdzdibinātājs Vitaļiks Buterins.

Atgādinām – atjauninājums Berlin Ethereum tīklā ieplānots blokā 12 244 000, kas tiks iegūts apmēram 14. aprīlī. Galīgajā versijā iekļauta gāzes vērtības aprēķina algoritma izmaiņa (EIP-2565 un EIP-2929) un arī jauni transakciju veidi (EIP-2930 un EIP-2718).

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top