Visas ziņas

Cik daudz varēs nopelnīt ar steikingu Ethereum 2.0? Kalkulators

Cik varēs nopelnīt ar ETH steikungu?

Par vienu no šī gada galvenajiem notikumiem kriptovalūtu pasaulē var kļūt ilgi gaidītā Ethereum pāreja uz tīkla versiju 2.0. Ilgi gaidīta tā būs arī tāpēc, ka Vitaļiks Buterins paredzēja veikt atjauninājumu jau 2016. gadā. Tomēr iekļauties termiņos nav izdevies un process ir būtiski palēninājies. Taču tagad puiši ir nopietni noskaņoti, tāpēc 2020. gadā vajadzētu cerēt uz tā sauktā steikinga ieviešanu – tas ir tā, ka lietotājs atdod Ethereum monētas līdzīgi kā depozītu, kam pateicoties tiek nodrošināta tīkla darbība un pelņa.

Kalkulators EthereumPrice sniedz iespēju aprēķināt paredzamos ienākumus no steikinga pēc pārejas uz 2.0 tīklu. Izmantojot jauno kalkulatoru, kripto entuziasti var aptuveni paredzēt, kāda būs peļņa ar Ethereum Proof-of-Stake, ņemot vērā dažus parametrus. Steikingam atvēlēto ETH skaitu, kā arī atsevišķas nodes darbības ilgumu.

Šogad kapitalizācijas ziņā otrā kriptovalūta Ethereum pāries uz algoritmu Proof-of-Stake. Pāreja iezīmē pilnīgu jaunu monētu izlaišanas principa maiņu. ETH tagad iegūs nevis maininga fermu īpašnieki ar videokartēm un ASIC maineriem, bet tā sauktie validatori.

Labākais salīdzinājums ar steikinga procesu ir bankas depozīts. Galvenā atšķirība ir tāda, ka jūsu atvēlētās monētas palīdzēs darboties tīklam un nodrošināt transakciju veikšanu tajā – un nevis pelnīt naudu bankām. Piekritīsiet, ka tā ir patīkama atšķirība.

Steikingam ir jābloķē noteikts daudzums savu monētu nodā. Būtībā tie ir pasīvi ienākumi ar procentiem par bloķētajām monētām. Šo pašu procentu lielumu var aprēķināt ar kalkulatoru EthereumPrice.

Cik varēs nopelnīt ?

Kalkulators ļauj aprēķināt gada ienākumu par jebkuru bloķēto ETH summu. Atgādinām – lai piedalītos steikinga procesā, jums vajadzēs vismaz 32 ETH vai pārrēķinot fiatā – 6245 USD saskaņā ar pašreizējo kriptovalūtas kursu.

EthereumPrice ņem vērā papildu rādītājus: nodes darbības laiku kriptovalūtas tīklā,  cenu un visu monētu daļu cirkulācijā, kas atvēlētas steikingam. Atkarībā no šiem lielumiem validatora gada ienākumi var stipri atšķirties.

  1. piemērs: investorsbloķē 32 ETH ar Ethereum cenu 200 dolāri. 1 procents monētu cirkulācijā ir bloķēts steikingā. Pieņemsim, katā node darbojas 99 procentus laika kopš aktivizēšanas brīža. Ienesīgums tādā gadījumā būs 14,26 procentigadāvai 4,56
Validatora peļņa gadā pirmajā piemērā

Validatora peļņa gadā pirmajā piemērā

  1. piemērs: veiksim tādu pašu aprēķinu, bet tagad steikingā bloķēto monētu daļa tiks palielināta līdz pieciem Šādā gadījumā ienesīgums samazināsies līdz 6,38% gadā, un pēc viena gada investors saņems 2,04 ETH.
Validatora peļņa gadā otrajā piemērā

Validatora peļņa gadā otrajā piemērā

Ienesīgums procentos neietekmēs paša Ethereum vērtību. Atkarībā no tās – investora ienākumi mainīsies tikai dolāru ekvivalentā. Bet peļņa tieši ETH būs tāda pati.

Servisa EthereumPrice izstrādātāji precizē, ka to vajadzētu izmantot galvenokārt izglītojošiem mērķiem, nevis kā praktisku instrumentu. Proti – precīzu ienesīgumu pagaidām nevar aprēķināt, jo ETH izstrādātāji vēl nav aktivizējuši steikingu, un teorētiski var mainīt kādus novērtēšanas principus.

Spriežot pēc vispārējā noskaņojuma industrijā un Ethereum komandas izstrādātāju vidū – pēdējie patiešām ir iecerējuši šogad palaist atjaunotu tīklu. Tāpēc mums jau samērā drīz būs jauna pieeja peļņai kriptovalūtās – vismaz attiecībā uz ETH.

Cik pelnīs validatori Ethereum 2.0? (Raksts – oktobris 28, 2019)

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top