Ethereum

Ethereum atjauninājums rada jautājumus par monētas decentralizāciju

Ethereum atjauninājums rada jautājumus par monētas decentralizāciju

Vai pāreja no Proof-of-Work algoritma uz Proof-of-Stake nozīmēs Ethereum decentralizācijas beigas?

Eksperti joprojām diskutē par gaidāmo Ethereum blokķēdes pāreju no Proof-of-Work uz Proof-of-Stake algoritmu. Kā uzskata easyDNS Technologies Inc – Kanādas pilsētā Toronto bāzētā DNS provaidera un domēnu reģistratora vadītājs Marks Džeftovičs – Ethereum atjauninājums Merge nozīmēs faktisku decentralizācijas zaudēšanu.

Viņš arī pievērsa uzmanību tam, ka tie, kuri ir ieguldījuši līdzekļus Ethereum, nevar būt 100% pārliecināti, ka viņi saņems atpakaļ savas investīcijas, jo saskaņā ar Proof-of-Stake, kurā plānots pārcelt Ethereum, lēmumu par Ethereum blokķēdes darbību pieņems validatori, kuriem būs deleģētas šādas pilnvaras, taču ko šie validatori izlems – nav zināms. Jebkurā gadījumā – pašlaik nav konkrēta grafika ielikto Ethereum izvadīšanai.

Tāpat pēc Merge ieviešanas var saglabāties arī “iepriekšējais” Ethereum ar Proof-of-Work protokols, un jautājums paliek atklāts – kāds būs tā liktenis. Tikai viena kompānija – Circle no Ņujorkas – izvēloties to, kādā blokķēdē turpmāk attīstīs populāro stablecoin USDC, var stipri ietekmēt situāciju DeFi un kriptovalūtu tirgū kopumā.

Vēl viens svarīgs moments: ja nu Merge atjauninājuma ieviešana Ethereum darbībā būs tehniski neveiksmīga un kaitēs visas Ethereum ekosistēmas darbībai?

Pamatojoties uz iepriekš teikto – Džeftovičs ir pieņēmis lēmumu samazināt Ethereum monētu skaitu savā investīciju portfelī. Turklāt viņš izgāja no visiem “ietītajiem” bitkoiniem, kas atrodas DeFi, pārvēršot tos parastos bitkoinos. Tāpat Džeftovičs līdz situācijas noskaidrošanai par to – kā praksē tiks realizēts Merge, aizvēra steikinga, lendinga un farminga pozīcijas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top