Mainings

Ethereum Foundation un Filecoin radīs savus ASIC mainerus

Ethereum Foundation plāno izveidot specializētu maininga iekārtu sadarbībā ar Filecoin izstrādātāju komandu. Tas kļuva zināms ikgadējā konferencē Devcon, kas norisinājās Prāgā. Pētnieks Džastins Dreiks prezentēja asiku provizoriskos projektus, kas izgatavoti speciāli jaunajai “bākas” tehnoloģijai (beacon chain) Ethereum 2.0.

Atgādinām – beacon chain būtībā ir nejaušu skaitļu ģenerators, kas ieņems ļoti svarīgu vietu gaidāmajā Ethereum 2.0 atjauninājumā.

Terminam “ASIC” šai jaunumā ir nedaudz cita nozīme. Asikus tagad izmanto tikai mainingam, bet Ethereum 2.0 tie būs iesaistīti tā dēvētajos Verifiable Delay Function (VDF). VDF ir īpašas funkcijas, kas tiek aprēķinātas vienā un tajā pašā laikā ar dažādām iekārtām, bet turklāt dod dažādus rezultātus. Teorijā – VDF jāaizstāj maineri Proof-of-Stake sistēmā.

Pēc Dreika teiktā – projekts izmaksās 20-30 miljonus dolāru. Liela daļa summas tiks tērēta pētījumiem un izstrādei, pārējie 5 miljoni dolāru tiks novirzīti 5000 asiku montāžai.

Tiesa, Ethereum Foundation finansēs ne vairāk kā pusi operācijas. Pārējos 50 procentus līdzekļus ieguldīs projekta Filecoin komanda. Atgādinām – pagājušajā gadā FIL izstrādātāji monētas ICO norises laikā spēja piesaistīt vairāk nekā 250 miljonus dolāru. Procesam var pievienoties arī citi investīciju fondi –  Ethereum Foundation atstāj durvis atvērtas visiem, kas vēlas piedalīties izstrādē.

Džastins Dreiks paziņoja, ka iekārtas izstrāde būs open source – proti, iepriekš vēl neviens ar asikiem tādā veidā nav strādājis. Cerēsim, ka Ethereum pāreja uz Proof-of-Stake noritēs veiksmīgi.

Ethereum Foundation plāno izveidot specializētu maininga iekārtu

Foto – informatīvs

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top