Ethereum

Kas tika apspriests Ethereum izstrādātāju sanāksmē?

 

Ethereum izstrādātāju sanāksmē apspriests nākamais hardforks, “sarežģītības bumba” un ASIC mainings.

Piektdien, 24. augustā, notika tradicionālā video konference, kurā piedalījās izstrādātāji un citas galvenās figūras Ethereum  ekosistēmā. Viena no galvenajām tēmām bija nākamā hardforks Constantinople apspriešana.

Hardforks Constantinople

Konkrēti diskusijai tika izvirzīts jautājums par klienta implentāciju un korporatīvo lietojumprogrammu (EIP) integrācijas šablonu testēšanu. Kā atzīmēja kāds izstrādātājs – lai izvairītos no potenciālajām grūtībām ar konsensu kopienā, pašam testēšanas procesam nav vajadzīgas nekādas modifikācijas.

Šonedēļ notika vairāku jaunu programmatūras komponentu relīze, turklāt tika novērota nestabilitāte vienas lielas koda modifikācijas gadījumā, kas atbild par maininga procesu. Sagaidāms, ka tā tiks novērsta līdz nākamajai relīzei. Vēl viena relīze, kas “ļaus to visu pabeigt” un noslēgt jautājumu par mainingu, gaidāma pavisam drīz.

Pēdējo divu nedēļu laikā saistībā ar hardforku Constantinople nozīmīgi notikumi nav notikuši. Izstrādātāji paziņojuši par vairāku bagu novēršanu, kā arī kļuva zināms, ka nākamajā tīkla atjaunināšanā netiks iekļauts EIP-1211.

Apspriežot iespēju ne visas vēlamās izmaiņas iekļaut Constantinople – Ethereum izstrādātāji piekrita, ka nav ieteicams paildzināt procesu. Šī iemesla dēļ tika pieņemts lēmums turpmāk veikt hardforkus ik pēc astoņiem mēnešiem, iekļaujot tajos jaunus komponentus. Priekšlikums īstenot atjauninājumus ik pēc pusgada tika noraidīts, jo tas “radītu pārāk lielu spiedienu” uz izstrādātājiem.

Sarežģītības bumba

Cita diskusijas tēma bija “sarežģītības bumba” un tās ietekme uz maineru atlīdzību par atrastu bloku. Iespējamie jautājuma risināšanas varianti ietver EIP-858, kas samazina atlīdzību līdz 1 ETH, kā arī EIP-1234 un EIP-1295 – pirmais no tiem samazina atlīdzību līdz 2 ETH, otrais – līdz 3 ETH, tomēr pēdējais tostarp ietekmēs tādus faktorus kā, piemēram, proof-of-work stimulēšanas struktūru.

Tikšanās dalībniekiem neizdevās vienoties par šo jautājumu, tāpēc tika pieņemts lēmums organizēt vēl vienu diskusiju 31. augustā.

ASIC mainings

Neraugoties uz to, ka nākotnē Ethereum tīkls plāno pāriet no proof-of-work uz proof-of-stake, daļa diskusijas tika atvēlēta tādam svarīgam jautājumam, kā noturība pret ASIC čipiem, kas rada nevienlīdzīgu situāciju daudziem maineriem.

Kā ieteica izstrādātājs Denijs Raiens – ASIC maininga bloķēšana var būt “kompromiss” šajā jautājumā. Jebkurā gadījumā – pat tad, ja šis priekšlikums tiks pieņemts – hardfork  Constantinople tas droši vien netiks iekļauts, jo nepieciešama padziļināta testēšana.

Jāatzīmē, ka aprīlī Ethereum izstrādātāji atteicās no idejas veikt hardfork kā iespējamo līdzekli, lai pretotos ASIC maineriem. Toreiz potenciālais drauds tika nodēvēts par ne tik augstu, lai šajā posmā veiktu kādus ārkārtas pasākumus.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top