Ethereum

Vitaļiks Buterins: Ethereum pēc 10 gadiem

Ethereum līdzdibinātājs Vitaļiks Buterins publicējis projekta ceļa karti nākamajiem 5-10 gadiem. Tā aptver ne tikai Ethereum 2.0 tīklu, bet arī vēlākus ekosistēmas attīstības posmus.

Tādējādi, aktivizējot Ethereum 2.0 galvenā tīkla nulles fāzi, tiks pārskatīti gāzes izmaksu aprēķini, klientu sinhronizācija un komisijas maksas mainīšanas principi. Tas ļaus integrēt Ethereum 2.0 ar Ethereum 1.0.

Sistēmas turpmākai darbībai tiks veikts audits un testēšana, un tikai pēc tam būs iespējams apvienot divas sistēmas, pilnībā atsakoties no Proof-of-Work algoritma.

Otrā un nākamās fāzes parādītas ceļa kartē kā abstrakti posmi. Tie ietver punktus par postkvantu kriptogrāfijas un polinominālo saistību ieviešanu, par Ethereum virtuālās mašīnas turpmāko izstrādi, kā arī par aizkavēšanas funkcijas (VDF) realizāciju, lai atrisinātu pseidogadījuma skaitļu ģenerēšanas problēmu blokķēdē.

Buterins uzsvēra, ka šī shēma ir divu gadu pētījumu rezultāts un atspoguļo viņa paša Ethereum nākotnes redzējumu:

“Pašreiz vēl tiek veiktas daudzas izmaiņas, lai samazinātu sistēmas sarežģītību, tomēr galvenie jautājumi tagad ir saistīti ar izstrādi. Lai gaitā izstrāžu daļa tikai pieaugs. Detaļas, protams, var mainīties atkarībā no jaunas informācijas un jaunu tehnoloģiju parādīšanās”.

Februārī Vitaļiks Buterins un citi Ethereum izstrādātāji pauda viedokli, ka tīkla (Eth 2.0) jaunā versija varētu sākt darboties jau šogad.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top