Ethereum

Ethereum tīkla nodrošinātāji norāda, ka varētu aizkavēt maininga sarežģītības līmeņa palielināšanu jeb “Sarežģītības bumbas” izstrādni

Ethereum tīkla nodrošinātāji norāda, ka varētu aizkavēt maininga sarežģītības līmeņa palielināšanu jeb “Sarežģītības bumbas” izstrādni
Ethereum uzlabojuma pieteikumā (EIP) 2387, kas tika izveidots novembra vidū, ir norādīts, ka 6. janvārī ir plānots izmantot jaunu hārdforku, lai aizkavētu “sarežģītības bumbu” vai tā saukto maininga sarežģītības līmeni, kas paredz hešinga apgrūtinājumu virs 4,000,000 blokiem. Jaunais hārdforks tiek dēvēts “Muir Glacier”.
Šis hārforks pie 9,069,000 bloku skaita kalpos kā tilts starp esošo ķēdi, kas balstās uz darba pierādījuma konsensa, uz tā saukto Eth2 vai POS pārejas pirmo fāzi.

Citi tīklu nodrošinātāji kā EOS, Binance Chain un Substrate, kuri ir ieinteresēti Ethereum projektos, izteica bažas par ķēdes stāvokli saistībā ar pāreju uz Eth. 2.0 fāzi. Tāpat lietas ir sarežģījis arī jaunais hārdforks Istanbul. Ja projektu izstrādātāji drīzumā nevienosies, bloku laiki pieaugs, ierobežojot esošā tīkla darbību un veiktspēju.

Par sarežģītības bumbu

Sarežģītības bumba ir paredzēta, lai palielinātu maininga sarežģītības līmeni, kas tiks panākta līdz ar pāreju no darba pierādījuma konsensa uz POS mehānismu.
Tāpat kā bitkoinam, Ethereum ir izstrādāta maininga pielāgošanas shēma, kas kontrolē atlīdzību piešķiršanu par mainingu tīklā.
Tomēr atšķirībā no bitkoina, Ethereum ir paredzējis lielāku bloku laika pieaugumu –20 sekundes – par katriem 100, 000 blokiem. Tomēr ir jānorāda, ka nav zināms, kad tieši tīkls būs noslogots un kad būs vislielākā maininga aktivitāte.

EIP 2387 uzlabojuma pieteikums ir trešais pēc kārtas, ņemot vērā, ka iepriekš ir bijuši Byzantium un Constantinople hārdforki ar bloku laika pieaugumiem.
Ethereum tīkls jau ir pieredzējis bloku laika pieaugumu. Kā datu nodrošinātājs Etherscan ir norādījis, bloka laiki pieauga pēc Byzantium un Constantinapole hārdforku rašanās, pieaugot par 30 un 20 sekundēm.

ETH sarezgitiba

Avots: Etherscan.io

“Pēc tam, kad pieauga bloku laiki pēc Constantinapole hārdforka izveides, nebija paredzams, kad atkal pieaugs transakcijas izmaksas”, norādīja Ethereum izstrādātājs, “cilvēki nezināja, ka nākošais hārdforks Istanbul atkal radīs bloku laika palielinājumu un tīkla mezglu noslodzi”.

Koners ir izstrādājis uzmetumu pieteikumam EIP 2384 Istanbul/Berlin sarežģītības bumbas aizkavēšanai, iekļaujot arī EIP 2387 pieteikumu. Pēdējo sešu nedēļu laikā bloku laiki ir pieauguši no 13.1 līdz 14.2 sekundēm. Koners uzsvēra, ka šo sekunžu pieaugumam mainingā ir liela nozīme, kas arī tas ietekmē tīkla noslodzi.

Tīkla uzraudzība

Lai arī Ethereum ir izstrādājis sarežģītības bumbas plāna konceptu, kas paredz maininga sarežģītības līmeņa pieaugumu, daži projektu izstrādātāji aicina nepieņemt šo ideju.
Sarežģītības bumba liks Ethereum klientiem uzraudzīt tīkla noslodzi un transakcijas izmaksas, lai nebūtu jāmaksā lielas transakciju summas.

Ethereum tīkla izstrādātājs Mikačs Zoltu norādīja, ka šim jautājumam tiks pievērsta īpaša uzmanība, uzsverot, ka:
“Tīkla lietotājiem būs apzināti jāpievērš uzmanība tīkla atjauninājumiem un forkošanai“.
Tomēr daudzi vēlētos uzzināt no Ethereum tīkla izstrādātājiem komentārus par Ethereum tīkla EIP 2384 uzlabojuma pieteikumu. Pašlaik ir panākta vienošanās par šo pieteikumu, taču tiek gaidīts lēmums par tā pieņemšanu un apstiprināšanu no Parity un Geth puses.
Zoltu norādīja, ka šobrīd viņš vēl nav pieņēmis lēmumu, vai vispār saglabāt šo sarežģītības bumbas izstrādni vai mainīt tās veidu, taču nav gatavs to atstāt esošajā situācijā.”

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top