Ethereum

Ethereum tīklā noticis hardfork Constantinople

Ethereum tīklā noticis hardfork Constantinople

28. februārī blokā #7280000 noticis pēc kapitalizācijas otrās kriptovalūtas Ethereum atjauninājums Constantinople.

Saskaņā ar EtherNodes datiem – 19,9% no Geth klientu kopējā skaita izmanto programmatūras jauno versiju. Ar Constantinople saderīgu programmatūras versiju uzstādījuši arī 32,6% Parity klientu. Kopējā gatavība hardforkam bija 22,1%. Kā ziņo Trustnodes – protokola atjauninājums noritējis gludi, bez pārsteigumiem.

Vienlaikus ar Constantinople Ethereum tīklā aktivizēts hardfork Petersburg. Tā uzdevums – atslēgt protokolu EIP-1283, kurā tika konstatētas ievainojamības problēmas – tādas kā Reentrancy. Tieši to dēļ arī janvārī atjauninājums tika atcelts.

Emisijas apjoms diennaktī tagad būs 13400 ETH līmenī, viena bloka ieguves laiks būs 14 sekundes, bet atlīdzība par to samazināsies no 3 līdz 2 ETH (EIP 1234). Ethereum inflācijas līmenis būs apmēram 4%.

Constantinople – hardfork  Metropolis otrais posms (pirmais Byzantium, kas samazināja atlīdzību par bloku no 5 līdz 3 ETH). Līdz ar citām izmaiņām Ethereum tīklā var atzīmēt:

– EIP 145 – blockchain efektivitātes un ātruma palielināšana, izmantojot pārslēdzošo mehānismu Bitwise pievienošanu Ethereum virtuālajai mašīnai;

– EIP 1052 – tīkla lietošanas ērtības palielināšana smartkontraktu izstrādei un konkrētu operāciju vienkāršošana Ethereum kodā.

Bez visa cita atjauninājums optimizē gāzes izmantošanu tīklā un rada apstākļus protokola Casper aktivizēšanai, kas pārcels Ethereum uz konsensa PoW/PoS hibrīda algoritmu.

Atzīmēsim, ka Constantinople aktivizēšanai bija jānotiek jau pērnā gada rudenī, tomēr ikreiz protokola atjauninājuma priekšvakarā izstrādātāji atrada dažādas kļūdas. Aktivizēšanas galīgais datums tika saskaņots 18. janvārī.

Atgādinām arī, ka divas nedēļas pirms hardfork Constantinople tika konstatēta ievainojamība, kas skar dažus smartkontraktus ar pašiznīcināšanās iespēju.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top