Ethereum

Ethereum tīklā oficiāli noticis hardforks Istanbul

Ethereum tīklā oficiāli ir noticis ieplānotais hardfork Istanbul. Atjauninājums noticis blokā #9069000 plkst. 00:25:09 GMT svētdien, 8. decembrī.

Bloku, kurā notika hardfork, atrada Ķīnas maininga pūls SparkPool.

Notikušajam atjauninājumam ir jānodrošina Ethereum savietojamība ar kriptovalūtu Zcash, jāuzlabo risinājumu mērogojamība uz nulles izpaušanas pierādīšanas bāzes (SNARKs un STARKs), jāmaina dažādu operāciju kodu (opkodu) gāzes izmaksas, lai apgrūtinātu spam blokus un palielinātu tīkla noturību pret DoS uzbrukumiem.

Istanbul ir astotais hardfork Ethereum vēsturē un trešais pēdējā gada laikā – februārī tika aktivizēti St. Petersburg un Constantinople.

Saistībā ar šo atjauninājumu kriptovalūtu biržu un maku lietotājiem nekas nav jādara, ja viņi nesaņems īpašas instrukcijas no attiecīgu servisu izstrādātājiem.

Maineriem un nodu operatoriem jāizmanto aktuālā programmatūras versija. Pretējā gadījumā tie paliks vecajā ķēdē, kamēr biržas un pārējie ekosistēmas dalībnieki transakcijas veiks jaunajā.

Izstrādātājiem būs jāpārliecinās, ka viņu smarkontrakti pēc jauno noteikumu ieviešanas strādā saskaņā ar ieceri un nepieciešamības gadījumā tie jāatjauno.

Istanbul ietver pavisam sešus priekšlikumus Ethereum (EIP) uzlabošanā, kas vērsti uz pretdarbību pret DDoS uzbrukumiem (EIP 1344), savietojamības ar citām kriptovalūtām nodrošināšanu uz Proof-of-Work mehānisma un hešēšanas algoritma equihash bāzes –  piemēram, ZCash, (EIP 152), un gāzes aprēķina principu mainīšanu EIP 1108, 2028, 2200).

Neilgi pirms hardfork tika ziņots, ka tikai 41% Ethereum nodu atjaunojās līdz aktuālajai versijai.

Hardfork Istanbul aktivizēšana bija paredzēta 4. decembrī, bet notika nedaudz vēlāk.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top