Ethereum

Kāpēc Ethereum vajadzīgs ASIC mainings? Atbild izstrādātājs

Kāpēc Ethereum vajadzīgs ASIC mainings? Atbild izstrādātājs

Ethereum neatkarīgais izstrādātājs Aleksejs Ahunovs forumā Ethereum Magicians nesen publicēja visai drosmīgu paziņojumu. Pēc viņa teiktā – programmētāji priecāsies par pakāpenisku ASIC maininga integrāciju kriptovalūtas ekonomiskajā modelī.

Atgādinām – iepriekš Ethereum Foundation apsprieda lēmumu pāriet uz jaunu Proof-of-Work algoritmu ar nosaukumu ProgPoW. Pateicoties ProgPoW – izstrādātāji cer samazināt atrāvienu maininga efektivitātē ar asikiem un videokartēm, kā arī nivelēt ASIC maininga efektu uz Ethereum tīklu.

Kāpēc vajadzīgi ASIC maineri

Ethereum Foundation programmētāju lēmums izraisīja “īstu šoku” viena no Ķīnas ASIC maineru ražotāju vadībai. Kompānijas Linzhi pārstāvji paziņoja, ka “noraida patvaļīgu noteikumu piemērošanu un lūdz noteikt precīzus un vienādus nosacījumus visiem iekārtu ražotājiem”.

Vēl viens Ethereum Magicians dalībnieks – Deivids Voriks runā par acīmredzamu maininga iekārtu lielo ražotāju priekšrocību pēc ProgPoW ieviešanas, jo sarežģītāku ierīču vajadzība saasinās mēroga efektu.

Vorika komentāram atbildējis Ahunovs.

Ja mēs vēlamies “aizvākt” tagadējos asikus ar algoritmu EtHash un nepieļaut ASIC maineru ražotāju noslēgtību, tad mums jāpieņem fakti un jāpārslēdzas uz ASIC-friendly algoritmu tieši tagad.

Atgādinām – Ethereum Foundation dalībniekiem nepatīk, ka asiku tirgū valda monopols, bet to izmantošanai ir jāpārvar augstāks ieejas slieksnis, nekā GPU mainingam.

Diskusijas beigās Voriks skāra diezgan pamatotu problēmu – kā būs, ja asiku ražotāji radīs iekārtu, kas spēj mainot pat ar ProgPoW?

Ja kādai kompānijai izdosies izveidot ProgPoW ASIC maineri, kas būs daudz efektīvāks par pašreizējām videokaršu paaudzēm, – kā tā rīkosies? Vai pārdos savu izgudrojumu publiski vai slepeni mainos Ethereum?

Aleksejs Ahunovs savā Twitter atzīmējis, ka būtu daudz labāk panākt caurredzamu dialogu starp Linzhi tipa kompānijām un Ethereum izstrādātājiem.

 

2 Comments

2 Comments

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top