Ethereum

Ethereum var parādīties fiksētas komisijas maksas

 

Vitaļiks Buterins piedāvā atteikties no pašreizējā Ethereum tīkla komisijas maksas

Vitaļiks Buterins piedāvā atteikties no pašreizējā Ethereum tīkla komisijas maksas izsoles modeļa par labu fiksētai atlīdzībai. Vitaļiks atzīmē, ka tāda darba metode būs piemērota vairumam publisko blockchain, tostarp arī Ethereum.

Jaunas pārmaiņas Ethereum

Vitaļika priekšlikuma būtība izpaužas aiziešanā no volatilām komisijas maksām un to aizstāšanā ar protokolu, kas noteiks komisijas maksas fiksētā līmenī. Turklāt transakciju vērtība svārstīsies atkarībā no pēdējā bloka izmantošanas.

Ja pēdējais bloks ticis aizpildīts līdz pusei, komisijas maksa paliks nemainīga. Ja pilna ir tikai tā desmitā daļa, tad atlīdzība jāsamazina par 10 procentiem. Analogi – ja bloks aizpildīts par 90 procentiem – komisijas maksa par 10 procentiem palielināsies. 

Maineri maksās noteiktu komisijas maksu par baitu, gāzi vai vēl kādu vienību (atkarībā no blockchain). Samaksa tiks nosūtīta uz kopējo fondu, bet pēc tam vienlīdzīgi sadalīta starp maineriem.

Pagaidām nav zināms, kas un kā noteiks šīs komisijas maksas apmēru.

Mēs nomainīsim izsoli ar fiksētu cenu, izņemot periodus, kad bloki būs tukši vai, pretēji, pilni – tad vajadzēs pagaidīt līdz cena mainīsies. Mēs atbrīvosimies no izsoles sistēmas neērtībām un komisijas lieluma volatilitātes. Turklāt komisijas aprēķins būs maksimāli vienkāršs.

Saskaņā ar Buterina teikto – viņam jau ir vispārējs priekšstats par atlīdzības aprēķinu maineriem.

No katra bloka maineris saņem atlīdzību 1/N (piemēram, 1/10000) no fondā atlikušās naudas (tās daudzums nav atkarīgs no transakcijām, kas iekļautas blokā). Tādējādi var radīt mehānismu, kas līdzīgs permanentai atlīdzībai par bloku (1/N naudas no fonda). Tas ļaus mums risināt blockchain nestabilitātes problēmas ar balvu sadales izsoles modeli.

Rezultāts – par katru bloku maineri sāks saņemt fiksētu “honorāru”. Teorētiski viss strādā, bet praksē tādu scenāriju sasniegt ir ļoti sarežģīti. Ir jāatrod tas, kas noteiks komisiju un adaptēs to mainīgajiem kripto tirgus apstākļiem.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top