Visas ziņas

Ethereum vasarā pāries uz jaunu komisijas maksas modeli

Ethereum uzlabojums EIP-1559
Viens no nozīmīgākajiem un pretrunīgākajiem Ethereum atjauninājumiem tika apstiprināts iekļaušanai tīkla kodā. Ethereum uzlabošanas priekšlikums EIP-1559 tiks aktivizēts kopā ar hardforku London, kas – kā gaidāms – notiks jūlijā. Projekta vadošie izstrādātāji pie šāda lēmuma nonākuši konferences zvana laikā.

EIP-1559 tiks iekļauts London kopā ar vismaz pieciem citiem atjauninājumiem. Konferences zvana laikā neviens izstrādātājs neiebilda pret priekšlikumu. EIP-1559 maina komisijas maksu struktūru, lai uzlabotu lietotāju mijiedarbības pieredzi. Pašreizējos apstākļos komisijas maksu par transakcijas iekļaušanu blokā lietotājs nosūta mainerim. Pēc atjaunināšanas tīkls absorbēs un sadedzinās bāzes komisijas maksu, savukārt maineriem aizies tikai tā summa, kas maksājama, to pārsniedzot. Bāzes komisijas maksu noteiks ar protokolu, padarot blokķēdes izmantošanas izmaksas taisnīgākas visiem lietotājiem.

Priekšlikumu aktīvi atbalsta izstrādātāji un lietotāji, ņemot vērā straujo komisijas maksu pieaugumu pēdējā laikā. Paredzams, ka maineriem tāds variants nepatiks. Februārī viņu ienākumi bija rekordlieli – 1,3 mljrd. $, no kuriem apmēram pusi veidoja komisijas maksas. Samērā nelielais maininga pūls Flexpool izvērsa mārketinga kampaņu pret EIP-1559 un guva citu pūlu atbalstu, tostarp lielāko – Ethermine un SparkPool.

Izstrādātāji nolēma veikt komisijas maksas modeļa atjauninājumu kopā ar kārtējās sarežģītības bumbas atlikšanu. Tā ir ielikta kodā, lai palielinātu maininga sarežģītību un ja atjauninājumi netiks pieņemti laika bumba aktivizēsies. Kā paskaidroja klienta Geth kurators Peters Siladji – tādā veidā izstrādātāji uzskata, ka neviens nemēģinās palikt vecajā ķēdē, nesaskaroties ar tehniskām grūtībām. Tika apsvērts arī variants, kura gadījumā sarežģītības bumba paliktu spēkā, papildus stimulējot ātrāku pāriešanu uz Ethereum 2.0 tīklu konsensa algoritmā Proof-of-Stake, taču tas tika izslēgts, ņemot vērā maineru intereses. Priekšlikuma galīgo izstrādi plānots pabeigt aprīlī, pēc tam atliks vēl pāris mēnešu tā testēšanai.

Paredzams, ka – neraugoties uz plašo neapmierinātību – maineri neliks šķēršļus atjauninājumam, atsakoties apstrādāt lietotāju ar EIP-1559 transakcijas. Tāda darbība visticamāk, izraisītu kriptovalūtas cenas krišanu, tādēļ galarezultātā cietīs paši maineri.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top