Eiroparlaments atbalstījis DeFi maku lietotāju obligāto verifikāciju
Eiropas parlaments atbalstījis grozījumus reglamentā par informācijas apmaiņu starp kontrahentiem, kas paredz datu apkopošanu par nekastodiālo kriptovalūtu maku lietotājiem. To paziņojis Unstoppable Finance attīstības menedžeris Patriks Hansens.
BREAKING: The ECON & LIBE committees of the EU Parliament voted in favor of the FTR compromises D & E that crack down on “unhosted” wallets.
Entire regulation draft to be voted on later today, but will certainly go through.
Breakdown of the vote & more updates in this thread.
— Patrick Hansen (@paddi_hansen) March 31, 2022
“Eiropas parlamenta ECON un LIBE komitejas nobalsoja par kompromisa lēmumiem […], kas ierobežo “nehostinga” makus. Pilnīgs likumprojekts balsošanai tiks iesniegts vēlāk, taču noteikti tiks pieņemts”, – raksta Hansens.
Speciālists iepriekš paskaidroja, ka pasākums vērsts uz FATF “satiksmes noteikuma” realizāciju. Tas uzliek par pienākumu digitālo aktīvu pakalpojumu sniedzējiem – tādiem kā biržas un kastodiālie servisi, apmainīties ar informāciju par saviem klientiem, pārsūtot transakcijas.
Grozījumi uzliks par pienākumu kriptovalūtu biržām un citām platformām verificēt kastodiālu maku lietotājus, veicot transakcijas ar tiem. Turklāt de minimis princips uz šādiem pārskaitījumiem neattiecas, tāpēc runa ir par informācijas vākšanu jebkuru operāciju ietvaros – neatkarīgi no to apjoma.
Saskaņā ar Hansena teikto – pēc balsošanas 31. martā priekšlikumu iesniegs izskatīšanai plenārsēdē aprīlī. Ja neviens projektu neapstrīdēs, tad sāksies “triloga” process starp Eiropas parlamentu, Eiropas Komisiju un ES Padomi.
5/ After the vote today, the ECON proposal will be announced in the plenary session, probably sometime in April.
If no one challenges that by requesting a plenary vote (1/10 of EP votes), the trilogue between the EU Parliament/Commission/Council will start shortly after.
— Patrick Hansen (@paddi_hansen) March 31, 2022
“Trilogs parasti ilgst pāris mēnešus un sniedz iespēju ieviest izmaiņas [dokumentā]. Atsevišķas balsis no ES Padomes un Eiropas Komisijas vieš optimismu par to, ka mēs varam panākt izmaiņas. Taču situācija, bez šaubām, ir sarežģītāka nekā ar PoW maininga aizliegumu”, – viņš raksta.