Visas ziņas

Facebook iemācījis mākslīgajam intelektam radīt recepti pēc ēdiena fotoattēla

Facebook iemācījis mākslīgajam intelektam radīt recepti pēc ēdiena fotoattēla

Laboratorija Facebook AI prezentējusi mākslīgo intelektu, kas pēc ēdiena fotogrāfijām var ģenerēt savu šī ēdiena pagatavošanas recepti. Pētījums publicēts kompānijas blogā.

Receptes izveidošanai uz ēdiena viena attēla bāzes nepieciešams diezgan sarežģīts algoritmu izkārtojums. Tiem ir jāsaprot – kādas tieši sastāvdaļas ir fotoattēlā, kā tās ir apstrādātas, sajauktas ar citām ēdiena daļām un sagrieztas.

Attēlu atpazīšanas sistēmā tagad atrodas miljoniem ēdiena fotoattēlu, uz kuru bāzes mākslīgais intelekts jau var nojaust, no kā sastāv tas vai cits ēdiens.

Mūsu metode sākas ar iepriekšēju attēla kodētāja un sastāvdaļu dekodera sagatavošanu, kas prognozē sastāvdaļu kopumu, izmantojot ēdiena vizuālās īpatnības, kuras iegūtas no attēla, kā arī kopīgu šo sastāvdaļu izmantošanu. Pēc tam mēs apmācām sastāvdaļu kodētāju un komandu dekoderu, kuri ģenerē virsrakstu un ēdiena pagatavošanas instrukcijas.

Izstrādātāji atzīmē, ka ēdiena atpazīšanas pēc fotogrāfijām servisi izaicina daudzas datorredzes sistēmas savas augstās sarežģītības dēļ.

Papildus tam, ka neirotīkls ir apmācīts daudzās lietās, piemēram, ka kruasānam iekšpusē var būt gaļa vai džems, lai gan vizuāli to saprast nav iespējams, mākslīgajam intelektam ir jāsaprot, ka ēdienu pagatavošanas laikā rodas produktu deformācija, bet pašas ēdiena sastāvdaļas var mijiedarboties viena ar otru.

Iepriekš kļuva zināms, ka kompānija Facebook izstrādā mākslīgo intelektu ar balss palīgu, kas specializējas virtuālās un papildinātās realitātes sfērā.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top