Visas ziņas

Facebook atteicies maksāt soda naudu Krievijas Roskomnadzor

Facebook atteicies maksāt soda naudu Krievijas Roskomnadzor
8. septembrī Krievijas Roskomnadzor apsūdzēja meklētājprogrammu Google, sociālo tīklu Facebook un video hostingu YouTube par iejaukšanos Krievijas iekšējās lietās un vēlēšanu norises kavēšanu. Saskaņā ar resora datiem – kompānijas 7. un 8. septembrī izplatīja politisko reklāmu, neraugoties uz brīdinājumiem.
Google un Facebook vakar atbildēja uz Roskomnadzor apsūdzībām. Tostarp kompānija Google paziņoja, ka “atbalsta atbildīgu politisko reklāmu, kas atbilst likumdošanai”. Turklāt korporācija neprecizēja, vai tā patiešām, izmantojot tai piederošo YouTube, 7. septembrī reklāmas laukumos izplatīja politiskus materiālus.
Facebook pārstāvji, atbildot uz apsūdzībām, paziņoja, ka par vēlēšanu likumdošanas ievērošanu atbild reklāmdevēji, taču kompānija tikai pēc pieprasījuma izskata prasības par pārkāpumiem un atbilstoši rīkojas.

Turklāt vakar kļuva zināms, ka Facebook līdz pat šim nav samaksājusi soda naudu trīs tūkstošu rubļu apmērā par atteikšanos sniegt Roskomnadzor informāciju par Krievijas lietotāju lokalizāciju. Kompānijai nav aktīvu Krievijā, tāpēc nav saprotams – kā un saskaņā ar kādu likumdošanu resors var saņemt naudu. Administratīvo tiesībpārkāpumu kodekss paredz iespēju piedzīt soda naudu no ārvalstu personas, kurai nav aktīvu Krievijā, pamatojoties uz starptautisku līgumu, bet KF tagad nav šādu līgumu dalībniece.
Eksperti uzskata, ka resoram vairs nav reālu instrumentu, lai izdarītu spiedienu uz ārvalstu sociālajiem tīkliem – izņemot to bloķēšanas draudus.

“Pakļaušanās Krievijas regulējumam, kas pasaulē reti tiek uztverts kā liberāls, var negatīvi ietekmēt Facebook imidžu. Galarezultātā – spiediena pastiprināšanās gadījumā – korporācijai, iespējams, būs vieglāk atteikties no darbības KF, jo Facebook auditorija Krievijā veido mazāk nekā 1% no pasaules auditorijas”, – uzskata interneta ombudsmens Dmitrijs Mariničevs.

Iepriekš Facebook dibinātājs Marks Zakerbergs paziņoja, ka sociālais tīkls neuzglabās lietotāju datus valstīs, kas pārkāpj cilvēktiesības. Pēc viņa teiktā – sociālais tīkls ir gatavs bloķēšanai šajās valstīs.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top