Tehnoloģijas

Facebook Libra izstrādātāji izveido savu programmēšanas valodu

Facebook Libra izstrādātāji izveido savu programmēšanas valodu

Sociālā tīkla Facebook projekts Libra viedo līgumu (Smart contract) izstrādei neizmantos esošās valodas. Izstrādātāji rada jaunu programmēšanas valodu ar nosaukumu “Move”, sacīja Calibra digitālo tehnoloģiju vadītājs Ben Maurer.
Pēc viņa teiktā, Facebook plāno nodrošināt drošu un vienkāršu platformu viedo līgumu izstrādei. Tas ļaus daudz ātrāk un drošāk attīstīt decentralizēta finansējuma (DeFi) lietojumprogrammas.

“”Move” ir jauna viedo līgumu programmēšanas valoda, kas veidos Libra projekta pamatu. Izstrādātāji spēs ieviest modernizāciju mūsdienu finanšu sistēmās”, sacīja Maurer.

Viņš arī atzīmēja, ka Facebook mērķis, veidojot Libra projektu, ir sniegt finanšu pakalpojumus cilvēkiem, kuriem nav piekļuves bankām. Visā pasaulē esot  gandrīz 1,7 miljardi tādu cilvēku. Migranti katru gadu zaudē 25 miljardus dolāru tikai par komisijām, sūtot naudu uz mājām.

“Man kā tehnoloģiju fanam nepatīk tas, ka cilvēkiem ir jāiet uz kādu no veikaliem un jāmaksā komisijas maksa par pārskaitījumu. Libra mainīs šo situāciju un izveidos jaunu, globālu norēķinu sistēmu, kuras pamatā ir blokķēde”, sacīja Ben Maurer.

Calibra pārstāvis uzsvēra, ka lietotājiem naudas pārskaitīšanai nevajadzēs paļauties uz starpniekiem. Projekts Libra nodrošinās vienotu pārskaitījumu platformu, kuru varēs izmantot cilvēki visā pasaulē.

Programmēšanas valoda “Move” tiek izstrādāta, lai to varētu izmantot finanšu pakalpojumos. Interesanti, ka pēc Ben Maurer teiktā, veidojot Libra, izstrādātāji koncentrējas jau uz esošajiem decentralizētajiem projektiem – Bitcoin un Ethereum.

“Mēs veidojam savu projektu finanšu vajadzībām, lai izveidotu ekosistēmu cilvēkiem, kuriem nav piekļuves banku sistēmai.”secināja Maurer.

Avots : Cointelegraph

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top