Tehnoloģijas

“Factorial Energy” akumulatori palielinās elektroauto nobraukto distanci līdz pat 50%

Factorial Energy baterijas

Dienvidkorejas koncerns “Hyundai Motor Company” ar apakšzīmoliem “Kia” un “Factorial Energy” kopīgi strādā pie jaunu akumulatoru izstrādes elektroautomobiļiem, izmantojot jauno “Factorial Energy” cietvielu elektrolītu sistēmas tehnoloģiju.

Pirmie jaunā akumulatora testi ir pierādījuši, ka cietie elektrolīti palielina elektromobiļa nobraukumu par 20-50%, turklāt jaunās tehnoloģijas akumulatori nevarēs aizdegties, tāpat arī to sērijveida ražošanai nebūs nepieciešamas izmaiņas esošajās montāžas līnijās.

Jaunā patentētā tehnoloģija ir pielāgota salīdzinoši mazajiem 40 Ah akumulatoriem, taču pašlaik tiek gatavoti lielāki prototipi, kas arī tiks testēti.

Pēc “Factorial Energy” akumulatora izstrādātāju domām, elektrolītu sistēmas tehnoloģijai ir trīs galvenās priekšrocības salīdzinājumā ar tradicionālajiem litija jonu akumulatoriem. Pirmkārt, jaunā tehnoloģija ir daudz drošāka, jo nepastāv akumulatora pašaizdegšanās vai aizdegšanās risks pat tad, ja akumulatora korpuss tiek bojāts. Otrkārt, šī tehnoloģija nodrošina lielāku elektromobiļu nobraukto distanci līdz pat 50%. Turklāt uz jaunās tehnoloģijas balstīto akumulatoru ražošanu varēs nodrošināt jau esošajās montāžas līnijās bez papildu izmaksām, kas būtu nepieciešamas jaunu ražošanas iekārtu iegādei.

Avots: Factorialenergy

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top