Biržas

FATF izskatīs saistošos noteikumus kriptobiržām

FATF izskatīs saistošos noteikumus kriptobiržām

Starptautiskā Finanšu darījumu darba grupa (FATF) šī mēneša beigās plāno apspriest saistošo noteikumu ieviešanu, kas tiks piemēroti attiecībā uz kriptovalūtu biržām. Par to 12. jūnijā Reuters paziņojis informēts Japānas valdības ierēdnis.

Tas būs nākamais solis pēc pašreiz spēkā esošajiem vadošajiem principiem, kas nebija izpildei saistoši. To iniciējis Lielā divdesmitnieka marta aicinājums regulatoriem, kuri īsteno kriptovalūtu pielietošanas kontroli.

  1. gada jūnijā klajā nākušie vadošie principi pieprasa biržu reģistrāciju vai licencēšanu, klientu identifikācijas datu pārbaudi naudas atmazgāšanas novēršanas nolūkā, kā arī informācijas apmaiņu aizdomīgas biržas tirdzniecības gadījumos.

FATF darbības jaunais etaps, kas sāksies 24. jūnijā, būs veltīts pašreizējo noteikumu apspriešanai, to piemērojamības jaunajām biržām pārbaudei, kā arī darbam ar tām valstīm, kas aizliegušas kriptovalūtu tirdzniecību, – paziņojis ierēdnis, kurš nevēlējās atklāt savu vārdu.

Japāna ir kļuvusi par pirmo valsti, kas sākusi reģistrēt kriptobiržas saskaņā ar pašreizējiem vadošajiem principiem, bet kopumā jāatzīmē, ka to izpilde daudzos gadījumos notikusi nekonsekventi.

Saskaņā ar ierēdņa teikto – šai jautājumā Japānas valdība cer uzņemties iniciatīvu, jo Uzlecošās saules zeme būs Lielā divdesmitnieka prezidējošā valsts 2020. gadā. Turklāt arī Japāna pieprasīs pieņemt jaunus saistošos noteikumus ne vēlāk kā 2019. gadā.

Avots apgalvo, ka Japāna šai jautājumā cer uz ciešu sadarbību ar ASV un Eiropas valstu valdībām.

Pagaidām FATF darba grupa un Japānas Finanšu pakalpojumu aģentūra (FSA) nav nekādā veidā komentējusi šo ziņu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top