Visas ziņas

FBI izvirzījusi apsūdzības pret NiceHash dibinātāju

FBI izvirzījusi apsūdzības pret NiceHash dibinātājuFBI izvirzījusi apsūdzības pret Slovēnijas pilsoni Matjašu Skorjancu, kurš zināms kā maininga tirdzniecības vietas NiceHash dibinātājs, kurā skaitļošanas jaudu īpašnieki var noslēgt darījumus ar nomniekiem.
Skorjancs tiek apsūdzēts par izspiešanu un noziedzīgu vienošanos krāpšanas nolūkā, izmantojot elektroniskos sakaru līdzekļus un krāpšanu banku nozarē. Apsūdzības saistītas ar datiem, kurus viņš iegādājies un pārdevis kibernoziedzības forumā Darkode.
Skorjancs pats izveidoja Darkode un to vadīja ar segvārdu Iserdo. 2015. gadā portāls tika slēgts, tika arestēti vairāk nekā 70 cilvēki. Pēdējo mēnešu laikā foruma darbība tika atjaunota.
Kopā ar trim citiem aizdomās turētajiem Skorjancs tiek apsūdzēts banku kontu uzlaušanā un kredītkaršu informācijas zādzībā, lai iegūtu piekļuvi to īpašnieku identifikācijas datiem. Platformas darbības rezultātā nodarītais kaitējums no 2008. līdz 2013. gadam tiek novērtēts 4,5 milj. $ apmērā.
Tiesībaizsardzības iestāžu redzeslokā Skorjans ir nonācis vairākkārt. 2013. gadā viņam tika piespriests četru gadu un desmit mēnešu cietumsods par ļaunprātīgas programmatūras izveidošanu, kas tika izmantota botneta Mariposa aktivizēšanā, inficējot vairāk nekā miljons datoru.

1 Comment

1 Comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top