Kriptomedia – Kriptovalūtu Ziņas https://kripto.media Kriptovalūta, mainings un valūtu tirdzniecību biržās Thu, 23 Jan 2020 07:51:25 +0000 lv-LV hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3.2 139900306 Bitkoina halvinga priekšvakarā krītas maineru ierīču cenas https://kripto.media/bitkoina-halvinga-prieksvakara-kritas-maineru-cenas/ https://kripto.media/bitkoina-halvinga-prieksvakara-kritas-maineru-cenas/#respond Thu, 23 Jan 2020 07:51:25 +0000 https://kripto.media/?p=34591 Populāro bitkoina ieguves ierīču cena otrreizējā tirgū nemitīgi krītas.  The Block analītiķis Metjū Jamamoto to saista ar to, ka daudzi tirgus dalībnieki sagaida būtisku operāciju ienesīguma samazināšanos pēc maija halvinga. Izanalizējot galvenokārt uz Ziemeļamerikas patērētājiem fokusētā servisa Kaboomracks datus, Jamamoto konstatēja būtisku populārās Bitmain ierīces Antminer S9 cenas samazinājumu, kas sākās jūlijā. Ja augustā S9 […]

The post Bitkoina halvinga priekšvakarā krītas maineru ierīču cenas appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
Populāro bitkoina ieguves ierīču cena otrreizējā tirgū nemitīgi krītas.  The Block analītiķis Metjū Jamamoto to saista ar to, ka daudzi tirgus dalībnieki sagaida būtisku operāciju ienesīguma samazināšanos pēc maija halvinga.

Izanalizējot galvenokārt uz Ziemeļamerikas patērētājiem fokusētā servisa Kaboomracks datus, Jamamoto konstatēja būtisku populārās Bitmain ierīces Antminer S9 cenas samazinājumu, kas sākās jūlijā.

krītas maineru ierīču cenas

Ja augustā S9 cena sasniedza 450 $ – tad tagad par to piedāvā no 60 $ līdz 90 $.

Eksperts ir pārliecināts, ka maininga iekārtu vērtība samazinājās ne tikai tāpēc, ka gada otrajā pusē kritās BTC cenas, bet arī hashrate pieauguma rezultātā un – attiecīgi – kriptovalūtas ieguves sarežģītības dēļ.

maininga sarežģītība

 

Kopš pagājušā gada jūlija maininga sarežģītība pieauga, neskatoties uz BTC cenas kritumu.

Tālāk redzamais grafiks ilustrē bitkoinu maineru ienākumus, rēķinot uz 1 Th/s:

bitkoinu maineru ienākumus

Jūnijā katrs jaudas Th/s nodrošināja dienā 0,40 $ un vairāk. Tomēr līdz gada beigām šis rādītājs samazinājās apmēram trīs reizes.

Nākamajā grafikā var pamanīt, ka ierīču S9 cenas cieši korelē ar ienesīguma rādītājiem, rēķinot uz Th/s – kaut arī ar divu nedēļu nobīdi.

S9 cenas cieši korelē ar ienesīguma rādītājiem

Tomēr arī redzams, ka oktobrī ierīču cenu kritums būtiski paātrinājās, neraugoties uz maininga ienesīguma stabilizēšanos. Analītiķis šo parādību skaidro ar sagaidāmo maininga rentabilitātes samazināšanos pēc halvinga.

Aptuveni 12. maijā maineru balva par iegūto bloku samazināsies divkārt. Ja līdz tam brīdim BTC cena būtiski nepieaugs – tad halvings ļoti negatīvi ietekmēs maineru darbību.

Vēl viens maineru cenu straujā krituma faktors var būt tirgus piesātinājums ar jaunās paaudzes ierīcēm. Tostarp:

  • Argo Blockchain nesen saņēma 3616 ierīces Antminer T17, vēl 6384 tādu maineru piegāde gaidāma jau šomēnes;
  • MGT Capital novembrī iegādājās 320 ierīces Antminer S17 Pro, bet decembrī saņēma vēl 1100 tādas ierīces;
  • Riot Blockchain jaudas palielinājās, pateicoties 3000 ierīcēm S17 Pro, vēl 1000 tādus mainerus kompānija saņems šomēnes;
  • Bitfarms saņēma 2125 ierīces Whatsminer M20S – paredzēta vēl 125 tādu maineru piegāde.

Noslēgumā eksperts atzīmēja, ka cenas citos reģionos – tostarp Ķīnā, var ievērojami atšķirties un būt atkarīgas no elektrības izmaksām, jaunu iekārtu piegādes grafikiem, kā arī no ģeopolitiskajiem riskiem.

Iepriekš Metjū Jamamoto pauda viedokli, ka gaidāmais halvings liks izdzīvojušajiem maineriem samazināt izmaksas un aktīvāk meklēt operāciju efektivitātes palielināšanas veidus.

Avots: Forklog.com

The post Bitkoina halvinga priekšvakarā krītas maineru ierīču cenas appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
https://kripto.media/bitkoina-halvinga-prieksvakara-kritas-maineru-cenas/feed/ 0 34591
Venecuēla izstrādā risinājumu piekļuvei bitkoina tīklam bez interneta https://kripto.media/piekluvei-bitkoina-tiklam-bez-interneta/ https://kripto.media/piekluvei-bitkoina-tiklam-bez-interneta/#respond Wed, 22 Jan 2020 10:50:21 +0000 https://kripto.media/?p=34587 Venecuēlas izstrādātāju komanda mēģina radīt risinājumu Locha, kas ļaus veikt bitkoina transakcijas bez piekļuves internetam. Risinājums tiek izstrādāts projekta Locha Mesh ietvaros un to vada organizācijas Bitcoin Venezuela dalībnieks Rendi Brito. Latīņamerikas republikā pieaug BTC pieprasījums, tomēr Venecuēlas plašās krīzes dēļ bieži rodas pārtraukumi energoapgādē un interneta savienojumā. Komanda izstrādā divas ierīces – Turpial un […]

The post Venecuēla izstrādā risinājumu piekļuvei bitkoina tīklam bez interneta appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
Venecuēla izstrādā risinājumu piekļuvei bitkoina tīklam bez interneta

Venecuēlas izstrādātāju komanda mēģina radīt risinājumu Locha, kas ļaus veikt bitkoina transakcijas bez piekļuves internetam.
Risinājums tiek izstrādāts projekta Locha Mesh ietvaros un to vada organizācijas Bitcoin Venezuela dalībnieks Rendi Brito. Latīņamerikas republikā pieaug BTC pieprasījums, tomēr Venecuēlas plašās krīzes dēļ bieži rodas pārtraukumi energoapgādē un interneta savienojumā.

Komanda izstrādā divas ierīces – Turpial un Harpia, ar kurām jebkurš cilvēks varēs pieslēgties bitkoina tīklam, izmantojot garos radioviļņus. Turpial ir vienkārša radioraidītāja versija, kas darbojas līdz divu kilometru attālumā.
Harpia ir radio modulis, kuru var pievienot nelielam datoram. Abas ierīces var strādāt ar bateriju. Paredzams, ka ar šīm ierīcēm varēs piekļūt BTC tīklam, kā arī citām platformām, piemēram – Monero.

Saskaņā ar Rendi Brito sacīto – šādu aprīkojumu varēs izmantot ne tikai venecuēlieši, bet arī citu valstu pilsoņi, kuriem rodas grūtības, piekļūstot globālajam tīmeklim. Par šo izstrādi jau ieinteresējas Irānā.
Sākotnēji komanda plānoja prezentēt savu risinājumu 2020. gada otrajā pusē, taču finansējuma trūkuma dēļ, visticamāk, darbu pabeigt laikā nebūs iespējams.

The post Venecuēla izstrādā risinājumu piekļuvei bitkoina tīklam bez interneta appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
https://kripto.media/piekluvei-bitkoina-tiklam-bez-interneta/feed/ 0 34587
Kanādā arestēts pusaudzis par kriptovalūtas zādzību 50 miljonu ASV dolāru apmērā https://kripto.media/kanada-kriptovalutas-zadziba-50-miljonu-asv-dolaru-apmera/ https://kripto.media/kanada-kriptovalutas-zadziba-50-miljonu-asv-dolaru-apmera/#respond Wed, 22 Jan 2020 09:10:40 +0000 https://kripto.media/?p=34579 Astoņpadsmit gadus vecajam Monreālas iedzīvotājam ir izvirzītas četras apsūdzības par 50 miljonu ASV dolāru lielu izkrāpšanu, 17. janvārī ziņoja žurnāls “Infosecurity”. Tāpat noziegumā ir arī apsūdzēts kibernoziedzinieks Samijs Bensaci par kriptovalūtu zādzību miljoniem dolāru apmērā. Kā apgalvo, zādzība bija notikusi 2018. gada pavasarī. Kvebekas policijas pārstāvis Hugo Fjurnērs apstiprināja šo faktu, norādot, ka “ir veikta […]

The post Kanādā arestēts pusaudzis par kriptovalūtas zādzību 50 miljonu ASV dolāru apmērā appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
Kanādā arestēts pusaudzis par kriptovalūtas zādzību 50 miljonu ASV dolāru apmērā
Astoņpadsmit gadus vecajam Monreālas iedzīvotājam ir izvirzītas četras apsūdzības par 50 miljonu ASV dolāru lielu izkrāpšanu, 17. janvārī ziņoja žurnāls “Infosecurity”.

Tāpat noziegumā ir arī apsūdzēts kibernoziedzinieks Samijs Bensaci par kriptovalūtu zādzību miljoniem dolāru apmērā. Kā apgalvo, zādzība bija notikusi 2018. gada pavasarī. Kvebekas policijas pārstāvis Hugo Fjurnērs apstiprināja šo faktu, norādot, ka “ir veikta kriptovalūtas zādzība 50 miljonu ASV dolāru apmērā netālu kaimiņos uz dienvidiem  un 300 000 dolāru apmērā Kanādā”.

Starp iespējamiem upuriem bija Dons un Alekss Tapskoti, slaveni Kanādas uzņēmēji kriptovalūtas jomā un grāmatas “Blokķēdes revolūcija: kā jaunā tehnoloģija maina biznesu un pasauli” līdzautori.

Dons Tapskots aģentūrai “The Star” apstiprināja, ka zādzības shēma tika mērķtiecīgi izveidota, vienlaikus noliedzot, ka kibernoziedziniekiem būtu izdevies nozagt viņam piederošo kriptovalūtu:

“Mēs apstiprinām faktu, ka pagājušajā gadā kibernoziedzinieki mēģināja nozagt kriptoaktīvus no mūsu uzņēmuma. Šis mēģinājums bija neveiksmīgs. Mēs sadarbojāmies ar policiju un bijām pārsteigti par viņu operativitāti nozieguma atklāšanā un vainīgo saukšanā pie atbildības. ”

Bersaci tika arestēts Britu Kolumbijas štatā 2019. gada novembrī. Nākamajā mēnesī viņš tika atbrīvots pret 200 000 Kanādas dolāru lielu drošības naudu (153 000 ASV dolāri), un viņam tika noteikts aizliegums piekļūt jebkurai tiešsaistē izmantojamai ierīcei, ieskaitot spēļu konsoles, kā arī tika noteikts aizliegums jebkādas formas īpašumtiesībām uz kriptovalūtu un tās apmaiņu.

Žurnāls “Infosecurity” ziņo, ka daudzas personas, kuras bija cietušas no kiberuzbrukuma, bija apmeklējušas Konsensa konferenci Ņujorkā. StopSIMCrime.org menedžeris Robs Ross “Infosecurity” pastāstīja, ka šādu pasākumu laikā kibernoziedzinieki bieži vien izvēlās savu nākamo kibernozieguma upuri.

Avots: Cointelegraph

 

The post Kanādā arestēts pusaudzis par kriptovalūtas zādzību 50 miljonu ASV dolāru apmērā appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
https://kripto.media/kanada-kriptovalutas-zadziba-50-miljonu-asv-dolaru-apmera/feed/ 0 34579
Gruzijā sāk apkarot nelegālo kriptovalūtu mainingu https://kripto.media/gruzija-apkaro-nelegalo-kriptovalutu-mainingu/ https://kripto.media/gruzija-apkaro-nelegalo-kriptovalutu-mainingu/#respond Wed, 22 Jan 2020 08:30:49 +0000 https://kripto.media/?p=34575   Kompānija Energo-Pro Georgia, kas nodarbojas ar elektroenerģijas sadali Gruzijā, atklāja un pārtrauca elektrības piegādi maininga fermai Mestijā. Kompānija uzsvēra, ka strauji pieaugošā enerģijas patēriņa dēļ reģionā, iespējams, tiks atvienots ne viens vien maineris. Pēc Kahi Žoržoliani ciema mēra teiktā – varas iestādes jau ir brīdinājušas vietējos iedzīvotājus par kriptovalūtu ieguves nelikumību, nemaksājot elektrības rēķinus. […]

The post Gruzijā sāk apkarot nelegālo kriptovalūtu mainingu appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
 

Kompānija Energo-Pro Georgia, kas nodarbojas ar elektroenerģijas sadali Gruzijā, atklāja un pārtrauca elektrības piegādi maininga fermai Mestijā. Kompānija uzsvēra, ka strauji pieaugošā enerģijas patēriņa dēļ reģionā, iespējams, tiks atvienots ne viens vien maineris.

Pēc Kahi Žoržoliani ciema mēra teiktā – varas iestādes jau ir brīdinājušas vietējos iedzīvotājus par kriptovalūtu ieguves nelikumību, nemaksājot elektrības rēķinus.
“Energo-Pro Georgia atklāja līdz diviem tūkstošiem ierīču atradās vienā telpā un pēc viņu atslēgšanas elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 2,5 megavatiem”, – viņš paziņoja.

Kompānija arī atzīmēja, ka pēdējā pusgada laikā elektroenerģijas patēriņš reģionā ir pieaudzis tik lielā mērā, ka tīkls bieži neiztur un iedzīvotājiem ir ierobežota elektroenerģijas piegāde.

“Mestijas iedzīvotājiem nav jāmaksā par elektroenerģiju, bet uzņēmumi maksā par patērēto elektroenerģiju saskaņā ar noteikto tarifu. Bitkoinu ferma, kuru mēs atklājām, nebija reģistrēta kā uzņēmējdarbības subjekts, un attiecīgi – kriptovalūtas ieguvi veica bez maksas”, – paziņoja Energo-Pro Georgia.

Mestija ir iekļauta to augstkalnu reģionu apdzīvoto vietu sarakstā, kuras – saskaņā ar Gruzijas valdības stratēģiju – izmanto atvieglotus komunālo pakalpojumu tarifus.
Uzsveram, ka Starptautiskais valūtas fonds (SVF) iesaka Gruzijas valdībai atspoguļot kriptovalūtu tirdzniecības rādītāju ārējās tirdzniecības bilancē, jo valsts ieņem 4. vietu pasaulē virtuālās naudas ražošanā, un attiecīgi – ir jāuzskaita ienākumi no šī darbības veida.
Tikmēr Gruzijā maininga uzņēmumi ieņem līderpozīcijas enerģijas patēriņā. Bez tam Gruzijā kriptovalūtu maiņa pret fiat tika atbrīvota no PVN.

The post Gruzijā sāk apkarot nelegālo kriptovalūtu mainingu appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
https://kripto.media/gruzija-apkaro-nelegalo-kriptovalutu-mainingu/feed/ 0 34575
Uzbekistānā darbību uzsāk pirmā kripto birža https://kripto.media/uzbekistana-darbibu-uzsak-pirma-kripto-birza/ https://kripto.media/uzbekistana-darbibu-uzsak-pirma-kripto-birza/#respond Wed, 22 Jan 2020 07:52:33 +0000 https://kripto.media/?p=34569 Taškentā oficiāli palaista kriptovalūtu birža Uznex. Kā tiek atzīmēts – tā būs pirmā platforma valstī, kas ļaus veikt operācijas ar digitālajiem aktīviem, izmantojot nacionālo valūtu. Turklāt Uzbekistānas pilsoņiem ir aizliegts īstenot jebkādus darījumus, izņemot kriptovalūtu pārdošanu. Platformas lietotāji varēs pirkt kriptovalūtas – tostarp bitkoinu, Ethereum, XRP un Cardano, slēgt maržinālos un ārpusbiržas darījumus. Bez tam Uznex […]

The post Uzbekistānā darbību uzsāk pirmā kripto birža appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
Taškentā oficiāli palaista kriptovalūtu birža Uznex.
Kā tiek atzīmēts – tā būs pirmā platforma valstī, kas ļaus veikt operācijas ar digitālajiem aktīviem, izmantojot nacionālo valūtu. Turklāt Uzbekistānas pilsoņiem ir aizliegts īstenot jebkādus darījumus, izņemot kriptovalūtu pārdošanu.

Platformas lietotāji varēs pirkt kriptovalūtas – tostarp bitkoinu, Ethereum, XRP un Cardano, slēgt maržinālos un ārpusbiržas darījumus. Bez tam Uznex ir pievienota iespēja pirkt digitālās valūtas, izmantojot Visa un Mastercard bankas kartes.
Biržas pakalpojumi ir pieejami gan Uzbekistānas rezidentiem, gan arī nerezidentiem. Turklāt pēdējie var pārdot, pirkt un mainīt kripto aktīvus, taču valsts pilsoņiem ir pieejama tikai kriptovalūtu pārdošana.

“UZNEX aktivizēšana – tas ir projekta Uzbekistan Revolution 4.0 pirmais posms digitālās ekonomikas attīstībā Uzbekistānā un Centrālāzijas reģionā kopumā”, – paziņoja uzņēmuma Kobea Group, kas pārvalda platformu, pārstāvji.

Tas, ka Uzbekistāna izveidos maininga pūlu un palaidīs kripto biržu, kļuva zināms jau pagājušajā nedēļā.
Pirms tam kļuva zināms, ka Uzbekistānā kripto biržu aktivizēs korejieši.
Tā fonā Uzbekistāna noregulēja tirdzniecību kripto biržās.

The post Uzbekistānā darbību uzsāk pirmā kripto birža appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
https://kripto.media/uzbekistana-darbibu-uzsak-pirma-kripto-birza/feed/ 0 34569
Dziedātāja Bjorka rada mūziku ar mākslīgo intelektu https://kripto.media/dziedataja-bjorka-rada-muziku-ar-maksligo-intelektu/ https://kripto.media/dziedataja-bjorka-rada-muziku-ar-maksligo-intelektu/#respond Tue, 21 Jan 2020 09:40:44 +0000 https://kripto.media/?p=34553 Slavenā dziedātāja Bjorka parādīja, kā ar Microsoft mākslīgo intelektu radīt mūziku, kuras noskaņojums atbilst laikapstākļiem, mākoņiem, nokrišņiem, gaismai un pat netālu lidojošiem putniem. Programmas radītā melodija skan kādas Ņujorkas viesnīcas hallē. Algoritms pilnveidojas procesā, reaģējot uz laikapstākļiem, kurus tas izpēta, pateicoties kamerai uz ēkas jumta. Microsoft speciālisti uzskata, ka tāda tehnoloģija demonstrē – kā nākotnē […]

The post Dziedātāja Bjorka rada mūziku ar mākslīgo intelektu appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
Slavenā dziedātāja Bjorka parādīja, kā ar Microsoft mākslīgo intelektu radīt mūziku, kuras noskaņojums atbilst laikapstākļiem, mākoņiem, nokrišņiem, gaismai un pat netālu lidojošiem putniem.

Programmas radītā melodija skan kādas Ņujorkas viesnīcas hallē. Algoritms pilnveidojas procesā, reaģējot uz laikapstākļiem, kurus tas izpēta, pateicoties kamerai uz ēkas jumta.

Microsoft speciālisti uzskata, ka tāda tehnoloģija demonstrē – kā nākotnē radīs mūziku.

Tikmēr mākslīgais intelekts ir sacerējis mūziku Romas pāvestam.

Jāatzīmē arī tas, ka YouTube ir parādījusies vairāki MI radītas mūzikas kanāli.

The post Dziedātāja Bjorka rada mūziku ar mākslīgo intelektu appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
https://kripto.media/dziedataja-bjorka-rada-muziku-ar-maksligo-intelektu/feed/ 0 34553
Hardforks Cardano – februāra vidū https://kripto.media/hardforks-cardano-2020/ https://kripto.media/hardforks-cardano-2020/#respond Tue, 21 Jan 2020 08:12:15 +0000 https://kripto.media/?p=34546 Kompānijas IOHK – kas zināma kā kriptovalūtas Cardano izstrādātāja – dibinātājs Čārlzs Hoskinsons tiešraidē paziņoja, ka februāra vidū viņš cer veikt hardforku. Saskaņā ar Hoskinsona sacīto – hardforks būs vērsts uz Cardano konsensa algoritma atjaunošanu, un tieši uz protokola Ouroboros Bizantine Fault-Tolerant (OBFT) implementāciju. “Šķiet, ka februārī mums būs hardforks OBFT. Mēs joprojām risinām sarunas […]

The post Hardforks Cardano – februāra vidū appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
Kompānijas IOHK – kas zināma kā kriptovalūtas Cardano izstrādātāja – dibinātājs Čārlzs Hoskinsons tiešraidē paziņoja, ka februāra vidū viņš cer veikt hardforku.
Saskaņā ar Hoskinsona sacīto – hardforks būs vērsts uz Cardano konsensa algoritma atjaunošanu, un tieši uz protokola Ouroboros Bizantine Fault-Tolerant (OBFT) implementāciju.

“Šķiet, ka februārī mums būs hardforks OBFT. Mēs joprojām risinām sarunas šai sakarā ar mūsu biržas partneriem un vēlamies pārliecināties, ka visa infrastruktūra būs gatava. Process norit veiksmīgi, tāpēc mēs sagaidām hardforku februāra vidū”.

Hoskinsons nepaskaidroja – kādas izmaiņas līdz ar to sagaidāmas vienpadsmitās lielākās kriptovalūtas lietotājiem. Tomēr viņš precizēja, ka aparatūras maku Ledger integrācija ar maka programmatūru Daedalus ADA uzglabāšanai ir gandrīz gatava palaišanai.

Šodien viņš arī paziņoja, ka Cardano struktūrvienība ar nosaukumu EMURGO ir paziņojusi par “blokķēdes mērķa grupas” izveidošanu kopīgi ar Uzbekistānas valdības Nacionālo projektu vadības aģentūru (NAPM).

The post Hardforks Cardano – februāra vidū appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
https://kripto.media/hardforks-cardano-2020/feed/ 0 34546
Lielbritānijas nodokļu dienests izsekos apšaubāmas kriptovalūtu transakcijas https://kripto.media/lielbritanijas-izsekos-kriptovalutu-transakcijas/ https://kripto.media/lielbritanijas-izsekos-kriptovalutu-transakcijas/#respond Tue, 21 Jan 2020 07:44:21 +0000 https://kripto.media/?p=34542 Lielbritānijas nodokļu un muitas nodevu ministrija (HMRC) plāno izmantot specializētus analītiskos rīkus, kuriem būs jāpalīdz atklāt nelikumīgu darbību bitkoina un citu kriptovalūtu sfērā. Par to raksta PublicTechnology. Lielbritānijas nodokļu dienests plāno analizēt transakcijas saistībā ar kriptovalūtu izmantošanu, lai izvairītos no nodokļiem un naudas atmazgāšanas nolūkā. HMRC galvenā uzmanība koncentrēta uz septiņiem digitālajiem aktīviem: bitkoinu (BTC), […]

The post Lielbritānijas nodokļu dienests izsekos apšaubāmas kriptovalūtu transakcijas appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
Lielbritānijas nodokļu un muitas nodevu ministrija (HMRC) plāno izmantot specializētus analītiskos rīkus, kuriem būs jāpalīdz atklāt nelikumīgu darbību bitkoina un citu kriptovalūtu sfērā. Par to raksta PublicTechnology.

Lielbritānijas nodokļu dienests plāno analizēt transakcijas saistībā ar kriptovalūtu izmantošanu, lai izvairītos no nodokļiem un naudas atmazgāšanas nolūkā.

HMRC galvenā uzmanība koncentrēta uz septiņiem digitālajiem aktīviem: bitkoinu (BTC), Bitcoin Cash (BTC), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), XRP, Litecoin (LTC) un  stablecoin Tether (USDT). Tostarp resoram interesē arī rīki, kas varētu izsekot tā dēvētajām privātajām monētām: Monero (XMR), Zcash (ZEC) un DASH.

Saskaņā ar izdevuma informāciju – izvēlētā instrumenta licencēšanai nodokļu dienests ir gatavs tērēt 100 000 £ (120 000 eiro). Ieinteresēto pušu priekšlikumi tiks pieņemti līdz 31. janvārim, un jau no 17. februāra var būt spēkā oficiāls līgums ar risinājumu piegādātāju.

Starp iespējamākiem pretendentiem uz šo lomu ir tādi uzņēmumi – kā Amerikas Chainalysis un CipherTrace, un arī Lielbritānijas Elliptic. Pēdējais 2019. gada septembrī noslēdza B sērijas finansēšanas raundu, pēc tā rezultātiem piesaistot 23 milj. $ – tai skaitā no Japānas korporācijas SBI Holdings.

Elliptic nesen arī izveidoja datu bāzi par kriptovalūtu biržām, kurā ietverta informācija par 200 dažādām tirdzniecības platformām. Sagaidāms, ka šī informācija tradicionālās bankas padarīs lojālākas pret kripto industriju.

 

The post Lielbritānijas nodokļu dienests izsekos apšaubāmas kriptovalūtu transakcijas appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
https://kripto.media/lielbritanijas-izsekos-kriptovalutu-transakcijas/feed/ 0 34542
Automašīna Tesla pārvērsta pilnvērtīgā bitkoina nodē https://kripto.media/tesla-un-bitkoina-node/ https://kripto.media/tesla-un-bitkoina-node/#respond Mon, 20 Jan 2020 13:08:28 +0000 https://kripto.media/?p=34531 Elektriskās automašīnas un kriptovalūtas it kā nešķiet saderīgi jēdzieni. Tomēr tām ir kaut kas kopīgs: tās tiek uzskatītas par strauji evolucionējošām tehnoloģijām, kas var padarīt pasauli labāku. Spriežot pēc kāda video Twitter, saikne starp kripto un automašīnu var būt vēl ciešāka. Projekts bcoin ir pierādījis, ka ir visai reāli izveidot savu mobilo bitkoina nodi. Šim […]

The post Automašīna Tesla pārvērsta pilnvērtīgā bitkoina nodē appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
Elektriskās automašīnas un kriptovalūtas it kā nešķiet saderīgi jēdzieni. Tomēr tām ir kaut kas kopīgs: tās tiek uzskatītas par strauji evolucionējošām tehnoloģijām, kas var padarīt pasauli labāku. Spriežot pēc kāda video Twitter, saikne starp kripto un automašīnu var būt vēl ciešāka. Projekts bcoin ir pierādījis, ka ir visai reāli izveidot savu mobilo bitkoina nodi. Šim nolūkam viņš arī izmantoja Tesla elektroauto.

Atgādinām – par nodi vai mezglu būtībā var uzskatīt jebkuru datoru, kas pievienots tīklam un izmanto p2p protokolu informācijas pārsūtīšanai starp nodēm tīklā par transakcijām un blokiem. No tādiem mezgliem arī sastāv blokķēdes tīkls. Tajās ir visu kriptovalūtas tīklā veikto transakciju kopijas, un turklāt atrodas visdažādākajās pasaules malās. Tas garantē kriptovalūtas decentralizāciju un uzticamību.

Projekta bcoin Twitter kontā tika ievietots video, kas demonstrē, ka šim nolūkam tīri labi var izmantot pārlūku Tesla salona datorā.

Bcoin – fokusējušies uz galvenās kriptovalūtas blokķēdes alternatīvu izmantošanu nestandarta skaitļošanas mašīnās. Pateicoties bcoin komandas centieniem – bitkoins uz kādu laiku ieguva pilnībā strādājošu mobilo nodu, kas piedalījās transakciju apstiprināšanā. Šeit ir video par notikušo.

Protams, tā ir arī Tesla nopelnu demonstrēšana, parādot automašīnas elektroniskā satura universālumu. Tomēr pastāvīga tās kā bitkoina mezgla izmantošana nebūt nav laba ideja. Nodas uzturēšanai ir nepieciešama skaitļošanas jauda, bet bloku lejupielādes process var traucēt vadītājam strādāt ar skārienekrānu, kur tiek parādīta svarīga informācija.

Turklāt Tesla atmiņas moduļi reizēm strādā diezgan problemātiski, tādējādi blokķēdes lejupielāde stāvokli var tikai pasliktināt. Bcoin komanda ir informēta par visām elektromobiļa darbības niansēm, tāpēc jaunuzņēmuma oficiālajā vietnē ir brīdinājums par “pārmērīgu interneta savienojuma, procesora un atmiņas izmantošanu”.

Tesla īpašnieki –  nemēģiniet to visu darīt ar savu auto. Neracionāla salona datora izmantošana var būtiski mazināt braukšanas kvalitāti un pat izraisīt CSN. Bcoin Tesla strādāja ar blokķēdi tikai dažas minūtes. Ar to tieši arī pietika, lai ierakstītu dažus video.

Atgādinām – kripto kopienā jau ne pirmoreiz izmanto bitkoinam neparedzētas skaitļošanas mašīnas. Pērnā gada oktobrī bitkoina entuziasts no Portugāles ar segvārdu  21isenough radīja savu kriptomātu uz platformas Raspberry Pi bāzes. Vēl pirms tam brazīlietis Rikardo Reiss uzkonstruēja kafijas automātu, kas sāk darboties pēc transakciju veikšanas kriptovalūtā.

Un lai gan viss minētais diezin vai ir domāts masveida izmantošanai – industrijā notiekošais vienalga iepriecina. Jo vairāk blokķēdes un kriptovalūtas ir saistītas ar esošajām ikdienas dzīves lietām, jo ciešāk monētas iesakņojas mūsu dzīvē. Attiecīgi – arvien vairāk cilvēku tās iepazīs.

 

The post Automašīna Tesla pārvērsta pilnvērtīgā bitkoina nodē appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
https://kripto.media/tesla-un-bitkoina-node/feed/ 0 34531
Šveices digitālo aktīvu banka plāno palielināt kapitālu 95 miljonu ASV dolāru apmērā https://kripto.media/seba-banka-plano-palielinat-kapitalu-95-miljonu-asv-dolaru-apmera/ https://kripto.media/seba-banka-plano-palielinat-kapitalu-95-miljonu-asv-dolaru-apmera/#respond Mon, 20 Jan 2020 09:43:58 +0000 https://kripto.media/?p=34525 Jaunā Šveices digitālo aktīvi banka “Seba”, kurai ir ieguvusi oficiālu licenci savai darbībai, vēlas piesaistīt sekundāru kapitālu  vairāk nekā 95 miljonu ASV dolāru apmērā. “Seba” mērķis ir piesaistīt no no jaunajiem investoriem, ieskaitot finanšu iestādes, ģimenes birojus un privātpersonas, 100 miljonus Šveices franku lielu kapitālu, kas ir ekvivalents 96,5 miljoniem ASV dolāriem, “ 17. janvārī […]

The post Šveices digitālo aktīvu banka plāno palielināt kapitālu 95 miljonu ASV dolāru apmērā appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
Jaunā Šveices digitālo aktīvi banka “Seba”, kurai ir ieguvusi oficiālu licenci savai darbībai, vēlas piesaistīt sekundāru kapitālu  vairāk nekā 95 miljonu ASV dolāru apmērā.

“Seba” mērķis ir piesaistīt no no jaunajiem investoriem, ieskaitot finanšu iestādes, ģimenes birojus un privātpersonas, 100 miljonus Šveices franku lielu kapitālu, kas ir ekvivalents 96,5 miljoniem ASV dolāriem, “ 17. janvārī rakstīja Londonas “Financial News”.

Jauna uzņēmuma izveide

Kriptovalūtu atbalstošais jaundibinātais uzņēmums “SEBA Bank AG” paziņoja par savas darbības uzsākšanu 2019. gada 12. novembrī pēc tam, kad Šveices Finanšu tirgus uzraudzības iestāde (FINMA) izsniedza atļauju darbībai vērtspapīru un banku pasaulē.

“Seba” ir ieguvusi ievērojamu kapitālu savā pirmajā kapitāla piesaistes kārtā, iegūstot vairāk nekā 103 miljonus ASV dolārus, teikts “Seba” izpilddirektora Gvido Bīlera 12. novembra paziņojumā presei. Bīlers sacīja:

“Mēs lepojamies, ka 18 mēnešu laikā esam nodibinājuši banku, no investoriem ieguvuši 100 miljonus Šveices franku lielu kapitālu.”

Uzņēmuma strauja paplašināšanās

Tikai mēnesi pēc paziņojuma par uzņēmuma nodibināšanu  “Seba” paplašinās vēl deviņās valstīs, tostarp Honkongā, Apvienotajā Karalistē, Vācijā, Francijā, Portugālē, Singapūrā, Itālijā un Austrijā.

 

 

The post Šveices digitālo aktīvu banka plāno palielināt kapitālu 95 miljonu ASV dolāru apmērā appeared first on Kriptomedia - Kriptovalūtu Ziņas.

]]>
https://kripto.media/seba-banka-plano-palielinat-kapitalu-95-miljonu-asv-dolaru-apmera/feed/ 0 34525