Tehnoloģijas

Ferrari tirgos savas automašīnas arī par kriptovalūtu

Ferrari tirgos savas automašīnas arī par kriptovalūtu

Itālijas sporta automobiļu ražotājs Ferrari ir sācis pieņemt maksājumus kriptovalūtā no ASV klientiem un ir gatavs sniegt tādu pašu pakalpojumu arī klientiem Eiropā.

Ferrari mārketinga un tirdzniecības direktors Enriko Galliera uzskata, ka lielākā daļa autoražotāju izvairās no kriptovalūtām. Tas ir saistīts ar bažām, ka bitcoin un citu kriptovalūtu svārstīgums neļauj tās izmantot tirdzniecībā. Arī neskaidrais kriptovalūtu nozares regulējums un lielais enerģijas patēriņš, kas saistīts ar bitcoin ieguvi, ir kavējuši to plašu izplatību kā maksāšanas līdzekli. Tomēr Ferrari vadība ir nolēmusi pieņemt kriptovalūtu norēķiniem, ņemot vērā augošās klientu prasības, kuri ir investējuši kriptovalūtās.

Daudzi mūsu klienti ir jauni investori, kas savu bagātību ir uzkrājuši kriptovalūtās. Citi klienti ir tradicionālie investori, bet arī viņi vēlas diversificēt savus portfeļus ar kriptovalūtām,” sacīja Galliera.

Ferrari sadarbojas ar vienu no lielākajiem kriptovalūtu maksājumu operatoriem BitPay, kas atbalsta maksājumus bitcoin, ethereum un USDC. Galliera apliecināja, ka automašīnu cenas nemainīsies un pircējiem netiks iekasētas papildus komisijas maksas, ja viņi maksās ar kriptovalūtu.

BitPay Ferrari dīleru vārdā nekavējoties konvertēs kriptovalūtas dolāros un eiro, un tas pasargās puses no cenu svārstībām.

2023. gada pirmajā pusgadā Ferrari Ziemeļamerikas kontinentā piegādāja vairāk nekā 1800 automobiļu. 2022. gadā Itālijas uzņēmums pārdeva 13 200 automobiļu par cenām no 200 000 eiro (211 000 ASV dolāru) līdz 2 miljoniem eiro (2,1 miljonam ASV dolāru).

Galliera neprecizēja, cik daudz automobiļu uzņēmums plāno pārdot par kriptovalūtu, taču, ņemot vērā Eiropas Savienībā pieņemto Likumu par kriptovalūtu regulējumu (MiCA), tas šo maksāšanas iespēju varētu padarīt pieejamu arī iedzīvotājiem Eiropā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top