Visas ziņas

FIB meklē investorus, kas cietuši no Bitconnect finanšu piramīdas

FIB meklē investorus, kas cietuši no Bitconnect finanšu piramīdasFIB vērsies pie investoriem ar lūgumu palīdzēt finanšu piramīdas Bitconnect darbības izmeklēšanā, kuras dēļ ieguldītāji zaudēja miljardus, kad pati kompānija beidza pastāvēt 2018. gada janvārī.
Saskaņā ar FIB informāciju – Bitconnect Coin tika laista apgrozībā 2016. gadā. Gadu pēc ICO norises kriptovalūta tika novērtēta vairāk nekā 2,5 mljrd. $ apmērā. Tiesībsargi ziņo, ka Bitconnect “garantēja investoriem līdz 10% peļņas mēnesī, kuras apmērs bija atkarīgs no investīciju summas”.
2018. gada janvārī Bitconnect Coin tirgus sabruka. Regulatori nosūtīja investoriem vēstules, kurās brīdināja par dalību projektā, norādot, ka tā ir finanšu piramīda. Drīz kompānija pārtrauca darbību, un investori palika ar “praktiski bezjēdzīgu” kriptovalūtu rokās.
Tiesībsargiem nebija vienkārši nodibināt kontaktus ar investoriem, kuri bija kļuvuši par shēmas upuriem. Pēc FIB aprēķiniem, kopumā ieguldītāji zaudēja no 2,5 līdz 3,5 mljrd. $. Specdienests vērsās pie pilsoņiem ar lūgumu palīdzēt izmeklēšanā:
“Ja jūs investējāt Bitconnect, tad, lūdzu, aizpildiet anketu. Jūs varat neatbildēt, bet ņemiet vērā, ka atbildes var palīdzēt federālajā izmeklēšanā. Atkarībā no atbilžu satura FIB darbinieki var ar jums sazināties un uzdot papildjautājumus”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top