Tehnoloģijas

FIB slēdz domēnu Deer.io: vietnes īpašnieks tirgoja personas datus par kriptovalutu

FIB konfiscē domēnu Deer.io
7. martā Ņujorkas lidostā FIB darbinieki arestēja darkneta marketplace Deer izveidotāju, Krievijas iedzīvotāju Kirilu Firsovu. Viņš tiek apsūdzēts par personas datu tirdzniecību par kriptovalūtu un cilvēku tirdzniecības sekmēšanu.

Platforma Deer par digitālajiem aktīviem sniedza hostinga pakalpojumus online veikaliem privātos Krievijas serveros ārpus ASV varas iestāžu jurisdikcijas. Vietnē kopumā bija izvietoti vairāk nekā 24 tūkstoši platformu.

Saskaņā ar FIB informāciju – visi šie veikali piederēja kibernoziedzniekiem, kuri pārdeva dažādu sociālo tīklu uzlauztos kontus un nolaupītos personas datus: vārdus, adreses, dzimšanas datus, apdrošināšanas numurus, finanšu informāciju. Pēc resora aplēsēm – no 2013. gada platformā Deer.io tika noslēgti darījumi vairāk nekā 17 milj. $ apmērā.

Pirms Kirila Firsova aresta FIB darbinieki veica kontrolpirkumu 250 veikalos Deer.io un iegādājās tūkstošiem uzlauztu profilu video spēlēs un personu informāciju, kas pieder Kalifornijas iedzīvotājiem. Turklāt 98% caur Deer pārdoto personas datu tika nozagti no Krievijas servisiem. Pirmās sūdzības par servisu parādījās 2016. gadā, tad hakeris ar segvārdu Tessa88 tur pārdeva uzlauztus kontus no MySpace un LinkedIn. FIB platformu slēdza tikai 24. martā.

Kirila Firsova lieta tiks izskatīta Ņujorkas tiesā. Zīmīgi, ka agrāk Firsovs palīdzēja Telegram izstrādātājiem pārbaudīt mesendžera drošību. Pēdējos gados Krievijas iedzīvotājs Instagramā uzturēja ceļojumu blogu ar 193 tūkstošiem sekotāju, taču kopš 2019. gada decembra konts nav atjaunināts.

Firsova situācija atgādina darkneta tirgus Silk Road dibinātāja Rosa Ulbrihta stāstu, kurš Kolorado cietumā izcieš divkāršu mūža ieslodzījumu par naudas atmazgāšanu, vietņu uzlaušanu un narkotiku tirdzniecību.

Avots: Forklog

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top