Tehnoloģijas

FIFA izmantos mākslīgo intelektu gaidāmajā Pasaules kausa izcīņā futbolā

FIFA izmantos mākslīgo intelektu gaidāmajā Pasaules kausa izcīņā futbolā

FIFA paziņojusi, ka gaidāmajā Pasaules kausa izcīņā, kas norisināsies no novembra līdz decembrim Katarā, būs ieviesta inovatīva sistēma bumbas un spēlētāju izsekošanai laukumā.

Sistēma darbosies sekojoši: pašā bumbā ir sensors, kas pārraida informāciju par tās atrašanās vietu 500 reizes sekundē un virs laukuma ir uzstādītas 12 novērošanas kameras. Izmantojot mākslīgo intelektu, ir iespējams noteikt spēlētāju ķermeņa pozu, fiksējot spēlētāju roku, kāju, galvas un rumpja pozīciju. Tas ir nepieciešams, lai precīzi un ātri fiksētu “aizmuguri” : šī informācija no sistēmas tiek nosūtīta uz vadības paneli un tad tā tālāk tiek nodota tiesnesim, kurš izlemj, vai sodīt spēlētāju.

Vēl viens lielisks aspekts minētās sistēmas lietošanā ir iespēja ātri atainot notiekošo stadionā, kas tiek parādīts uz ekrāna. Neviens spēles līdzjutējs nepalaidīs garām svarīgākos sacensību mirkļus!

Iepriekš FIFA ieviesa VAR sistēmu, kas arī fiksēja tos spēlētājus, kuri šķērsoja “aizmugures” līniju, taču ar šīs sistēmas palīdzību tiesneši diemžēl pieņēma nepareizus lēmumus, jo sistēma nedarbojās precīzi.

FIFA Pasaules kauss norisināsies Katarā no 21. novembra līdz 17. decembrim.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top