Tehnoloģijas

Filmas “Lepnums un aizspriedumi” režisors publicē īsfilmu, kas uzņemta ar viedtālruni

Filmas “Lepnums un aizspriedumi” režisors publicē īsfilmu, kas uzņemta ar viedtālruni

Godalgotais britu režisors Džo Raits (Joe Wright), starp kura ievērojamākajiem darbiem ir kino filmas Lepnums un aizspriedumi (Pride and Prejudice) un Piedošana (Atonement), prezentējis savu jaunāko īsfilmu – Princese un pipardeguns (Princess & Peppernose).

Tas ir stāsts par princesi, kura meklē mīlestību, bet tajā pašā laikā necenšas īstenot savas vēlmes. Sirsnīgajā stāstā, kas veidots kā mūzikls, tiek izmantotas arī lelles un spilgta, dzīvīga horeogrāfija, kas palīdz izstāstīt unikālu stāstu. Īsfilma ir īpaša arī ar to, ka pilnībā uzņemta ar viedtālruni. Tā filmēta, izmantojot Samsung Galaxy S21 Ultra 5G.

“Mani vecāki izveidoja un vadīja pirmo leļļu teātri Apvienotajā Karalistē, tāpēc šī bija iespēja atgriezties pie savām saknēm. Visā šajā procesā ¬mani pārsteidza tas, cik ātrs un viegls tas bija. Strādājot ar viedtālruni, tā kamera vienmēr ir gatava darbam – atliek tikai to novietot vēlamajā leņķī un filmēt. Arī klātbūtnes efekts gan ar varoņiem, gan filmas stāstu bija tūlītējs,” uzsver filmas režisors Džo Raits.

Filmas Princese un pipardeguns uzņemšanas laikā Raits un viņa komanda pilnībā izmantoja priekšrocības, ko sniedz Galaxy S21 Ultra 13 mm īpaši platā leņķa lēca, kas ļauj iemūžināt katras ainas pilno skatu.

“Mēs izvēlējāmies filmēt, izmantojot platāku lēcu, kas ļauj aptvert lielāku skata lauku. Līdz šim tā vēl nebijām darījuši,“ pastāstīja režisors. “Filmējot tuvplānus un kustībā tuvojoties aktieriem, izmantojot to pašu lēcu, ko platleņķa kadru filmēšanā, filmai tika piešķirts ļoti specifisks izskats un nedaudz spocīga, halucinācijas tipa kvalitāte. Tas viss nedaudz atgādināja arī sešdesmitos gadus, kad filmas tika filmētas ar Super 8 lentu.”

“Filmēšana ir viens no spēcīgākajiem rīkiem, ar kura palīdzību var izstāstīt stāstu, un viens no labākajiem veidiem, kā izveidot emocionālo saikni ar auditoriju,” stāsta Līga Bite, Samsung korporatīvās komunikācijas vadītāja Baltijas valstīs. “Mēs vēlamies parādīt patērētājiem, ka viņiem nav nepieciešams speciāls un dārgs studijas aprīkojums vai liels budžets, lai uzņemtu iespaidīgas filmas. Viss, kas viņiem ir nepieciešams – nedaudz iztēles un Galaxy viedierīce.”

Filma Princese un pipardeguns pirmo reizi bija skatāma Busanas starptautiskajā filmu festivālā (BIFF) oktobra sākumā. Tagad tā apskatāma arī Samsung Youtube kanālā:

Filmēšanas aizkulises un intervija ar Džo Raitu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top